1% dla Organizacji Pożytku Publicznego

Od 2004 r. każdy z nas otrzymał prawo do przekazania 1% od swoich rocznych rozliczeń podatkowych na rzecz wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Takie uprawnienie jest fundamentem państwa demokratycznego i obywatelskiego. Niestety ciągle niewielu z nas korzysta z tego dobrodziejstwa uważając, że kwota jaką może w ten sposób wesprzeć daną organizację, jest bardzo znikoma a zatem nie będzie zauważalna. Nic bardziej mylnego liczy się bowiem każda przysłowiowa „złotówka” i sam fakt, że jesteśmy solidarni oraz czynnie korzystamy z nadanego nam uprawnienia.

Apelujemy zatem, nie szukajmy daleko organizacji, której podarujemy 1% naszego podatku. Wspierajmy lokalnie działające organizacje, stowarzyszenia, towarzystwa i fundacje, które pracują na rzecz Jeleniej Góry oraz jej mieszkańców i od lat kierują swoją aktywność na rzecz rozwiązywania problemów lokalnych. Dbają o rozwój kultury i pielęgnowanie tradycji, promują zdrowie oraz rekreację, przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu i organizują wsparcie potrzebującym, czym wpływają na podnoszenie jakości warunków życia jeleniogórzan.

Jelenia Góra wspiera „Akcji e-life: 1% przekaż lokalnie” realizowaną przez serwis internetowy e-pity.pl, której celem jest zachęcenie osób rozliczających PIT do przekazania 1% podatku organizacjom działającym lokalnie.

UWAGA DLA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO aby znaleźć się na liście formularza "przekaż 1% dla OPP"  należy zgłosić swoją organizację
(zgłoszenie jest czynnością dobrowolną)
pod TYM linkiem

Wykaz organizacji pozarządowych

Czy program e-pity online udostępniony jest za darmo?

• Program e-pity 2014 jest bezpłatny dla każdego podatnika pod warunkiem przekazania przez niego 1% dowolnej OPP. Jeśli użytkownik nie chce przekazać 1% musi zapłacić za wypełnienie deklaracji w aplikacji.
  • Producent programu e-pity od 5 lat prowadzi Akcję e-life – to kampania promująca przekazywanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Jej celem jest zachęcenie podatników do świadomego przekazywania 1%.

Dlaczego warto?

• program umożliwia przekazanie 1% podatku wyłącznie organizacjom pożytku publicznego działającym w Państwa okolicy
  • program jest darmowy dla użytkowników pod warunkiem przekazania 1% na dowolne OPP wybrane z listy udostępnionej przez urząd
  • inicjatywa wspiera małe i lokalne organizacje pożytku publicznego, które nie mają takiej siły przebicia i środków na promocję swojej działalności jak organizacje duże, działające w całej Polsce, do których trafia najwięcej środków z 1% przekazywanego przez polskich podatników
  • użytkownicy aplikacji e-pity przekazali już ponad 60.000.000 złotych dla ponad 6.000 OPP. Umieszczając program e-pity na stronie urzędu/miasta pomożesz organizacjom działającym w Twojej okolicy zbierać środki z 1%

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości zapraszamy do zapoznania się z informacjami na www.e-pity.pl

Jeżeli jesteście już zdecydowani kliknijcie ikonę, która przekieruje Was na zakładkę dedykowaną rozliczeniu PIT za 2014 rok i przekazaniu 1% dla OPP z Jeleniej Góry

Gorąco zachęcamy, zarówno wszystkich Mieszkańców i Sympatyków Jeleniej Góry, by dokonując rozliczenia podatkowego, zechcieli mieć na uwadze możliwość wsparcia tych Organizacje Pożytku Publicznego, które działają na terenie miasta.