22 września 2017 r. Europejskim Dniem Bez Samochodu

Miasto Jelenia Góra w związku ze zbliżającym się Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu, trwającym od 16-22 września serdecznie zaprasza do udziału w tym ogólnoeuropejskim wydarzeniu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Dzielmy się mobilnością”.

Jelenia Góra znalazła się gronie w miast partycypujących w tej akcji, mającej na celu promowanie aktywnego, inteligentnego i ekologicznego korzystania z lokalnych środków transportu publicznego. Mobilność jest obecnie jednym z ważniejszych czynników rozsądnego i zrównoważonego rozwoju miast i gmin, wyrażającym się respektowaniem potrzeb mieszkańców, dbaniem o stan środowiska oraz rozpowszechnianiem wiedzy na temat zrównoważonych i elastycznych środków transportu.

W związku z obchodzonym 22 września 2017 r. Europejskim Dniem Bez Samochodu przejazdy komunikacją miejską MZK w Jeleniej Górze będą darmowe.