470 mln złotych dla Aglomeracji Jeleniogórskiej

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry podpisali dziś dokument o wartości... prawie 470 mln złotych!

Precyzyjnie – podpisano „Porozumienie w sprawie powierzenia zadań w ramach instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020”, na moc którego Miasto Jelenia Góra – lider Aglomeracji Jeleniogórskiej – zyskało możliwość wydatkowania na rzecz 18 gmin zrzeszonych w Aglomeracji znaczącej kwoty środków – 113.375.000 euro. Po kursie dnia jest to właśnie niemal 470 milionów złotych.

Porozumienie było ostatnim krokiem w kilkunastomiesięcznej pracy, uzgodnień, konsultacji i planowania. Za kolejne kilka miesięcy rozpocznie się proces rozpisywania planowanych kwot na konkretne zadania.

C. Przybylski w rozmowie z J. Łużniakiem omówił kilka innych drobniejszych spraw dotyczących dróg, sieci komunikacji, funkcjonowania stref ekonomicznych, itp.