71. rocznica zakończenia II wojny światowej

W poniedziałek o godz. 12.00 - pod "Mieczami Piastowskimi" w Jeleniej Górze-Cieplicach odbyły się oficjalne miejskie uroczystości upamiętniające 71. rocznicę zakończeniaII wojny światowej Pamiętajmy o tych, którzy walczyli i oddali swoje życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny! Pamiętajmy o ofiarach cywilnych tego największego konfliktu zbrojnego! Na zorganizowaną przez jeleniogórski oddział Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych uroczystość przybyły delegacje z Jeleniej Góry i powiatu Jeleniogórskiego. Oprócz prezydenta Jeleniej Góry, udział brali burmistrzowie i wójtowie gmin naszego regionu, przedstawiciele służb mundurowych, wojskowi, uczniowie i dyrektorzy szkół, a obchody uświetniła orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej.Po przemówieniach i wręczeniu odznaczeń delegacje złożyły kwiaty pod Mieczami Piastowskimi.