Chór "Złote Nutki" ze SP nr 2 na gościnnych występach w Mestskim Divadle w Jabloncu.

Chór Szkolny „Złote Nutki” wraz ze swoją dyrygentką Panią Moniką Frąckiewicz – Motyką 13 grudnia 2017 r. uczestniczył w międzynarodowym koncercie w Teatrze Miejskim w Jabloncu nad Nysą. Był to projekt unijny Euroregionu Nysa pod nazwą „Europa – Nasz Dom”, we współpracy z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze. Wraz z zagranicznymi chórzystami wykonano kilka czeskich kolęd oraz w trzech językach – polskim, czeskim i niemieckim - „Toccatę Europejską” polskiego kompozytora Andrzeja Szymalskiego. Wszystkim utworom akompaniowała znakomita orkiestra symfoniczna z Pragi.

Występ poprzedziła próba Chórów „Złote Nutki” i „Vrabčáci” w miejscowym teatrze, pod kierownictwem dyrygenta Szymona Makowskiego. Następnie wykonawcy udali się na Jarmark Bożonarodzeniowy, przy okazji zwiedzając rynek miasta. Koncert zapoczątkowało wykonanie „Toccaty Europejskiej”. Następnie wszyscy chórzyści udali się na widownię i podziwiali kunszt dyrygencki, piękno głosów operowych: Stefana Kocana ze Słowacji, Mariny Vyskvorkiny z Ukrainy i Richarda Samek z Czech. W drugiej części koncertu orkiestra zaprezentowała kilka utworów instrumentalnych oraz arii operowych. Na zakończenie zabrzmiały czeskie kolędy, śpiewane przez oba chóry i solistów operowych, przy akompaniamencie znakomitych instrumentalistów.

Owacje na stojąco mówiły same za siebie – koncert był przepiękny, z bogatym wachlarzem repertuarowym oraz cudowną, już świąteczną atmosferą.

Zmęczeni, ale szczęśliwi młodzi wykonawcy nocą wrócili do Jeleniej Góry. Przed naszymi znakomitymi chórzystami niebawem kolejny występ, tym razem w jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej.