Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych - Niezłomnych

Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła zaprasza na obchody i wydarzenia towarzyszące Narodowemu Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w Jeleniej Górze, w dniach 26 lutego - 5 marca br.

26.02.2017 r. (niedziela) - Tropem Wilczym – Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

godz. 15.00 (start – dystans: 1963 m.) godz. 15.50 (start – dystans: 5000 m.)

miejsce: Park Norweski, Jelenia Góra – Cieplice,

uwaga: zapisy poprzez stronę internetową www.tropemwilczym.pl tylko do dnia 22 lutego br. Po tym terminie zapisy w dniu biegu od godz. 13.30 w biurze zawodów w Parku Norweskim.

organizatorzy: UKS Pankracy, Parkrun Jelenia Góra, Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, Fundacja Wolność i Demokracja, Miasto Jelenia Góra

01.03.2017 r. (środa) - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

godz. 18.00 Msza Św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych

godz. 19.00 Oficjalne uroczystości oraz Apel poległych pod Krzyżem Pamięci

miejsce: Bazylika pw. św. Erazma i Pankracego

organizatorzy: Parafia pw. św. Erazma i Pankracego, Miasto Jelenia Góra, Stowarzyszenie Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

05.03.2017 r. (niedziela) - Wykład dr hab. Roberta Klementowskiego (IPN)

godz. 11.00 "Żołnierze ponownie wyklęci. Współczesny dyskurs nad polską konspiracją po II wojnie światowej"

miejsce: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

organizatorzy: Muzeum Karkonoskie

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Pana Marcina Zawiły

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Jeleniej Górze organizowany jest w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych”. Jeleniogórskie wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.