Jeleniogórska Karta Dużej Rodziny

Kończy się kolejny etap funkcjonowania Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny (JKDR). – Od września – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Miasta – będziemy dokonywać przedłużeń terminów ważności wydanych rok temu Kart, bo dla nowych osób, które się zgłaszają na bieżąco (a jest ich co najmniej kilkanaście każdego miesiąca) Karty wydawane są „od ręki”.

Obecnie w systemie JKDR zapisanych jest 497 wniosków i 2.431 wydanych kart. Ta ilość nie za szybko, ale systematycznie rośnie, co jest dobrym zjawiskiem. Kilkadziesiąt jeleniogórskich firm prywatnych włączyło się do programu, co pozwoliło na poszerzenie palety usług, gdzie posiadacze Karty mogą liczyć na upusty i zniżki cen.

Zastanawiające jest jednak, że w mniejszym tempie rośnie liczebność i zdecydowanie mniej osób zapisano do systemu Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Tam jest inny, ale też interesujący zakres zniżek, bo dotyczy przejazdów pociągami, zniżek przy wyrabianiu paszportów, itp. A liczebność posiadaczy tych Kart sięga raptem połowy stanu Jeleniogórskiej Karty. Wydział Dialogu i Spraw Społecznych UM, który zajmuje się m.in. wydawaniem Kart zachęca do kontaktu i złożenia wniosku, bo właśnie w okresie wakacji oferowane tam zniżki mogą być bardzo przydatne dla dzieci.

Zobacz: informacje o programie JKDR