Kampania - Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu

Koncepcja Miast Przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu to coś więcej ,niż tylko zapewnienie rynku zbytu dla produktów wytwarzanych z poszanowaniem ludzkiej pracy. Sklepy i kawiarnie oferujące produkty Sprawiedliwego Handlu  mogą liczyć na zainteresowanie mediów i na promocję ze strony miasta. Kampania na rzecz Miast Przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu integruje i aktywizuje lokalną społeczność. Promowanie tej idei to krok w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju. Wspieranie inicjatywy obywatelskiej przyczynia się do  kształtowania społeczeństwa obywatelskiego. Otrzymanie tytułu Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu zwiększy dumę obywateli i obywatelek z naszej miejscowości oraz stworzy okazję do wspólnego świętowania sukcesu. Tytuł Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu będzie dobrą promocją naszej miejscowości i sposobem do przyciągnięcia dodatkowych turystów. Ponadto ułatwi współpracę partnerską z innymi miastami ,także w krajach Globalnego Południa. Może być też dodatkowym atutem  np. w ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Idea Miast Przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu zyskuje tak dużą popularność, ponieważ daje każdemu;konsumentom ,uczniom ,organizacjom pozarządowym, biznesmenom ,urzędnikom administracji ;szansę uczestniczenia w projekcie aktywizowania lokalnej społeczności  i zmieniania świata na lepsze".