Kwiaty za elektroodpady już w najbliższą sobotę!

Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do przeprowadzenia domowych porządków. Wszyscy, którzy przyniosą do mobilnego PSZOKa zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają doniczkę z wrzosem.

12 sierpnia 2017 roku na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się festyn rodzinny „Akcja Segregacja”. Od godziny 12:00 poprzez wspólną zabawę, będziemy uczyć się jak segregować odpady! Tego dnia mobilny PSZOK będzie prowadził akcję „Kwiaty za elektroodpady”, do uczestnictwa w której serdecznie zapraszamy. Przygotowaliśmy dla Państwa 150 szt. doniczek z kwiatami. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, zarówno dla małych i dużych mieszkańców naszego miasta.

Na ubiegłorocznym festynie mobilny PSZOK zebrał ok. 200 kg odpadów, takich jak: baterie, telefony komórkowe i stacjonarne, sprzęt kuchenny, ładowarki, suszarki, radia, żarówki. Akcja zakończyła się sukcesem, a zebrane elektroodpady zostały w odpowiedni sposób zagospodarowane, tak by nie stanowiły zagrożenia dla naszego środowiska.