Młodzi jeleniogórzanie z dyplomami Prezesa Rady Ministrów.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów – wyłonionym spośród najwybitniejszych uczniów szkół z Dolnego Śląska odbyła się w piątek, 1 grudnia 2017 r. w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Wśród absolutnych prymusów, którzy odebrali tytuły i wielkie gratulacje z rąk samej Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej, nie zabrakło młodych jeleniogórzan.

Gospodarzem uroczystości, w której udział wzięli: Paweł Domagała, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry, dyrektorzy jeleniogórskich szkół, pedagodzy, nauczyciele i rodzice wyróżnionych uczniów, był Dolnośląski Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk. Najważniejszymi uczestnikami, dla których wszyscy zebrali się w sali Teatru im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju byli oczywiście najlepsi z najlepszych młodych Dolnoślązaków, w tym także jeleniogórzan, w blasku fleszy uroczyście uhonorowanych przez Panią Annę Zalewską, Ministra Edukacji Narodowej.

– Przyjechałam tu do was z przyjemnością, drodzy stypendyści, uczniowie mojego kochanego Dolnego Śląska. Napawa mnie dumą, że właśnie tu mamy aż tylu zdolnych i utalentowanych ludzi, którzy determinacją i ciężką pracą potrafią osiągać zamierzone cele. Pamiętajcie, że to wy jesteście przyszłością nie tylko Rzeczpospolitej Polskiej, ale i całej Europy, której obecnie przyświeca rewolucja, gdzie ludzkość i technologia idą ramię w ramię - mówiła do prymusów Pani Anna Zalewska.

– Proszę o jeszcze, uczniowie, nauczyciele, samorządowcy. Jesteście naszą chlubą i radością. To wasz wspólny sukces i jestem pewien, że nie powiedzieliście jeszcze ostatniego słowa, że pokażecie więcej. Stypendystom, choć to może zabrzmieć niecodziennie, życzę przeszkód i trudności, bo one was zahartują i pozwolą zdobywać szczyty, które są dla was przeznaczone. Idźcie przez życie zawsze śmiało i odważnie! - podsumował Pan Roman Kowalczyk.

Podczas uroczystości odczytano również list z gratulacjami dla stypendystów, otrzymany od Pana Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka. Nie zabrakło tu także atrakcji, tj. koncertu skrzypcowego oraz występów wokalnych. Wśród prymusów z Jeleniej Góry, którzy odebrali dyplomy Prezesa Rady Ministrów znaleźli się: Aneta Czarnecka z klasy 3D w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, Gabriela Jaryczewska z klasy 3C2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Marcelina Śladowska z klasy 3 biol-chem, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2, Daniel Wójtowicz z klasy 3E w III Liceum Ogólnokształcącym a także Paulina Wójtowicz z klasy 3 Technikum analityki (oboje z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych), Dawid Frączewski z klasy 2 Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Przyrodniczo Usługowych i Bursy Szkolnej, Krystian Adamczak z 4 klasy Technikum Technologii Drewna wraz z Martą Bordych z 3 klasy Liceum Plastycznego (oboje z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych), Klaudia Mazurkiewicz z klasy 3D w Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomiczno Turystycznych, Maciej Owoc z klasy 3 Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Elektronicznych oraz Angelika Poznar z klasy 4BH Technikum Usług Fryzjerskich w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2.    Wszystkim wymienionym – składamy najszczersze gratulacje!Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów – wyłonionym spośród najwybitniejszych uczniów szkół z Dolnego Śląska odbyła się dzisiaj, 01 grudnia 2017 r. w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Wśród absolutnych prymusów, którzy odebrali tytuły i wielkie gratulacje z rąk samej Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej, nie zabrakło młodych jeleniogórzan.

Gospodarzem uroczystości, w której udział wzięli Pan Paweł Domagała, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry, dyrektorzy jeleniogórskich szkół, pedagodzy, nauczyciele i rodzice wyróżnionych uczniów, był Dolnośląski Kurator Oświaty – Pan Roman Kowalczyk. Najważniejszymi uczestnikami, dla których wszyscy zebrali się w sali Teatru im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju byli oczywiście najlepsi z najlepszych młodych Dolnoślązaków, w tym także jeleniogórzan, w blasku fleszy uroczyście uhonorowanych przez Panią Annę Zalewską, Ministra Edukacji Narodowej.

i Technicznych), Dawid Frączewski z klasy 2 Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Przyrodniczo Usługowych i Bursy Szkolnej, Krystian Adamczak z 4 klasy Technikum Technologii Drewna wraz z Martą Bordych z 3 klasy Liceum Plastycznego (oboje z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych), Klaudia Mazurkiewicz z klasy 3D w Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomiczno Turystycznych, Maciej Owoc z klasy 3 Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Elektronicznych oraz Angelika Poznar z klasy 4BH Technikum Usług Fryzjerskich w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2.    Wszystkim wymienionym – składamy najszczersze gratulacje!

Piotr Iwaniec