Międzynarodowe Targi Turystyczne w Jabloncu nad Nisou "Euroregion Tour 2017"

W dniach 17-18 marca odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne w Jabloncu nad Nisou "Euroregion Tour 2017". Miasto Jelenia Góra promowane była po raz kolejny na wspólnym stoisku wraz z Czeskim partner Jablonec nad Nisou w ramach projektu pn „Polsko – czeska promocja miast Jelenia Góra i Jablonec nad Nisou”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

Targi w Jabloncu nad Nisou były dobrym wyborem aby zaprezentować się Czeskim sąsiadom. Wśród wystawców można było spotkać między innymi Park Miniatur z Kowar, rzemieślników z Karkonoszy a także stoisko Powiatu Jeleniogórskiego. Odwiedzający oprócz oferty prezentowanej przez wystawców podziwiali wiele występów artystycznych na scenie. Zorganizowano również wiele pokazów tanecznych, konkursów wiedzy oraz prezentacji poszczególnych regionów turystycznych.

Zaprezentowana oferta Miasta Jelenia Góra, cieszyła się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Odwiedzający cenili sobie bliskość Miasta Jelenia Góra od granicy z Czechami a także bogatą ofertę turystyczną. Duża liczba odwiedzających deklarowała, że już była kiedyś w Jeleniej Górze i z chęcią odwiedzi miasto ponownie. Zadawali oni pytania na temat aktywnego spędzania czasu oraz na tematy związane z ciekawymi miejscami w regionie.

Wśród wyeksponowanych materiałów, największą popularnością cieszył się folder "Jelenia Góra Aktywnie..." oraz "Wędrówki Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim". Wiele osób pytało równie o dokładne mapy centrum miasta i szlaków w Karkonoszach po Polskiej stronie gór.

Dużym zainteresowaniem cieszyła sie również oferta Partnerów Miasta Jelenia Góra. Wiele pytań dotyczyło Term Cieplickich i Uzdrowiska Cieplice. Termalne baseny oraz zabiegi rehabilitacyjne są ciekawą ofertą, z której z chęcią korzystają Czesi.  Wiele pytań było również na temat tras rowerowych oraz do narciarstwa biegowego.  W tym przypadku polecane były trasy rowerowe w około Jeleniej Góry oraz trasy do uprawiania narciarstwa biegowego w Jakuszycach przygotowywanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Bardzo często chwalono również połączenie kolejowe między Polską a Czechami, które bezpośrednio dowozi turystów do Jeleniej Góry.

Unia