Mobilny PSZOK - zbiórka odpadów we wrześniu

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra informuje, że we wrześniu br. na terenie Miasta Jelenia Góra przeprowadzona zostanie okresowa, mobilna zbiórka odpadów problemowych w następujących lokalizacjach:

12.09.2015 r.

- ul. Czarnoleska (plac przy Kościele) godz. 9:00 - 11:00

- ul. Mickiewicza (plac przy parku koło gniazda) godz. 11:20 - 13:20

19.09.2015 r.

- ul. Wyczółkowskiego (koło stawu) godz. 9:00 - 11:00

- ul. Kasprowicza koło nr.42 (sklep) godz. 11:20 - 13:20

26.09.2015 r.

- ul. Ptasia (przy Urzędzie Miasta) godz. 9:00 – 11:00

- ul. Plac Energetyka (przy ZSO nr 1) godz. 11:20 – 13:20

Akcja prowadzona jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.

W trakcie mobilnej zbiórki przyjmowane są następujące frakcje odpadów komunalnych, powstających na terenie Miasta Jelenia Góra m.in.:

- leki,

- farby, tusze, kleje, żywice, lepiszcze,

- opakowania po środkach ochrony roślin, środki ochrony roślin,

- kwasy, alkalia, rozpuszczalniki,

- detergenty,

- oleje silnikowe, przekładniowe, smarowe,

- baterie i akumulatory,

- zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne,

- urządzenia zawierające freony,

- lampy fluorescencyjne,

- opady zawierające rtęć,

- oleje i tłuszcze jadalne.

Aby skorzystać z mobilnego PSZOKa właściciel nieruchomości winien okazać dokument potwierdzający obowiązek dokonywania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz Miasta Jelenia Góra np. kopii deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, umowy najmu lokalu, zawiadomienia o wysokości opłat za lokal.

Uwaga! Pracownik PSZOK może odmówić przyjęcia odpadów w przypadku, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że odpady nie są odpadami komunalnymi.