My Mięsożercy w Jeleniej Górze

W najbliższy piątek 11 kwietnia zawita do naszego Miasta Fundacja Ewy Nawarol z niecodzienną akcją My Mięsożercy. Ogólnopolskie przedsięwzięcie, organizowane już trzeci rok z kolei, tym razem odbędzie się także w Jeleniej Górze. Akcja rozpoczyna się o 8 rano na Placu Ratuszowym i potrwa do godziny 16. W tym czasie zorganizowane grupy będą uczestniczyły w krótkich wykładach. Na pozostałych uczestników będą czekać uczniowie technikum weterynaryjnego, weterynarze, pracownicy jeleniogórskiego schroniska oraz straż miejska, którzy chętnie udzielą cennych wskazówek, doradzą jak wychować i pielęgnować zwierzęta. Każdy będzie także mógł się nieodpłatnie się doradzić, czy  zadać pytanie. Istotą akcji jest edukacja najmłodszych w zakresie przebywania ze zwierzętami, właściwego wychowania i traktowania swoich pupili, a także bezpieczeństwa w obcowaniu zarówno ze swoimi czworonogami jak i obcymi. Przybyli profesjonaliści działają dobroczynnie w celu poszerzenia świadomości i edukacji obecnych, jak i przyszłych właścicieli psów i kotów. Organizatorzy odwiedzą nas niepowtarzalną w Polsce amerykańską ciężarówką co będzie dodatkową, niemałą frajdą. Ponad to dzieci będą mogły skorzystać z miasteczka ruchu drogowego i innych ciekawych atrakcji, które przygotowała dla nich Fundacja. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, dlatego zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los czworonogów. Wydarzenie koordynuje Urząd Miasta Jeleniej Góry.