Pani Stefania Stolarek ma 100 lat!

15.08.1917 roku urodziła się Pani Stefania Stolarek, kolejna jeleniogórzanka, która znalazła się w wąskim gronie osób, które ukończyły 100 lat.

Z tej okazji w dniu 16 sierpnia br. specjalne życzenia dostojnej jubilatce w imieniu władz miasta złożył Jerzy Łużniak, Zastępca Prezydenta Jeleniej Góry, który przekazał również listy gratulacyjne od Prezes Rady Ministrów Pani Beaty Szydło oraz od Wojewody Dolnośląskiego.  Wśród osób składających życzenia były również przedstawicielki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które przekazały decyzję o przyznaniu dodatkowego świadczenia.

Pani Stefania pochodzi z Wielunia a do Jeleniej Góry  przyjechała wraz z mężem w 1945 roku. Jest w dobrej kondycji zdrowotnej. Dochowała się 3 córek, 9 wnucząt, 11 prawnucząt oraz 7 praprawnucząt.

Pani Stefanii życzymy jeszcze wielu lat w zdrowiu i radości z przebywania w rodzinnym gronie!

W dniu swoich urodzin Pani Stefania Stolarek powiększyła grupę mieszkańców Jeleniej Góry, którzy przekroczyli 100. rok życia. W chwili obecnej w naszym mieście ponad sto lat liczy sobie sześcioro jeleniogórzan, w tym pięć kobiet i jeden mężczyzna. Najstarsza z osób ma 104 lata.