Prezentacja single track w Muflonie

Zapraszamy na prezentację projektu zwanego roboczo „budową zrównoważonych tras rowerowych MTB w Karkonoszach” (single track) , którego realizacja wspierana jest sporą kwotą ze środków unijnych. Multimedialna prezentacja odbędzie się 5 grudnia, czyli w najbliższy wtorek w Miejskim Domu Kultury MUFLON, początek – godz. 10.00.

Całkowita (wstępna) wartość projektu to ponad 3 mln zł, z czego same roboty budowlane pochłoną lwią część tej kwoty – na dziś ich wartość oszacowano na ponad 2,8 mln zł. Spotkanie jest pierwszą publiczną prezentacją całości projektu, a weźmie w nim udział m.in. Maja Włoszczowska, która potwierdziła już swoją obecność. Uczestnikami będą także gminy partnerskie, Piechowice i Podgórzyn, stowarzyszenia istniejące w Sobieszowie, oba zainteresowane tym nadleśnictwa (Śnieżka i Szklarska Poręba) oraz Karkonoski Park Narodowy. W trakcie spotkania projektant zapowiada m.in. pokazanie przebiegu tras.

Ta inwestycja, atrakcyjna dla rowerzystów, ale nie tylko, będzie w najbliższej przyszłości kolejną, która promocyjnie wesprze Sobieszów. Od kilku już lat władze miasta podejmują rozmaite starania, by „doposażyć” w różne obiekty kolejne części miasta, a korzystają przy tym z życzliwości instytucji współpracujących, w tym KPN i Nadleśnictw. Sobieszów, dla którego jedyną – do niedawna – atrakcją był zamek Chojnik – zyskał już Transgraniczne Centrum Rekreacji, kilka trans treningowych dla zawodników różnych dyscyplin, zyska też budowane przez KPN centrum edukacyjne, a teraz – także single track.