Silne burze z gradem oraz intensywne opady deszczu

W związku z przemieszczaniem się chłodnego frontu atmosferycznego prognozuje się wystąpienie silnych burz. Początkowo lokalnie opady gradu. W drugiej połowie nocy i nad ranem prognozuje się zanik burz i występowanie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym.

Prognozowana wysokość opadów od 35 mm do 45 mm, lokalnie około 60 mm, oraz porywami wiatru w czasie burz do 90 km/h.

Zjawisko/stopień zagrożenia : Silne burze z gradem/2, Intensywne opady deszczu/1

Obszar : województwo dolnośląskie

Ważność : od godz. 17:00 dnia 05.05.2015 r. do godz. 08:00 dnia 06.05.2015 r.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) : Silne burze z gradem 90%, Intensywne opady deszczu 85%

Uwagi : brak

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

Opracowanie niniejsze i jego format, jako przedmiot prawa autorskiego podlega ochronie prawnej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 zpóźn. zm.).

Wszelkie dalsze udostępnianie, rozpowszechnianie (przedruk, kopiowanie, wiadomość sms) jest dozwolone wyłącznie w formie dosłownej z bezwzględnym wskazaniem źródła informacji tj. IMGW-PIB.