Spotkanie informacyjne z zakresu zgodności projektów ze Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej

28. czerwca 2016 w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się spotkanie informacyjne, którego tematem będzie m.in. dyskusja o zgodności projektów z treściami Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej. Przedstawione zostaną m.in. fundamentalne dla możliwości skutecznego wnioskowania „kryteria oceny wniosków o dofinansowanie projektów”, omówione będą przykładowe błędy, co pozwoli kolejnym wnioskodawcom na ich uniknięcie.

Spotkanie przewidziane jest na ok. 3 godz. (10.00 – 13.00), w Książnicy Karkonoskiej – sala konferencyjna III p. w dniu 28. czerwca 2016.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Szczegóły, wraz z agendą spotkania i formularzem zgłoszeniowym znajdziecie Państwo na stronie internetowej pod linkiem:

Czym są Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Jeleniogórskiej?

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) to nowy instrument rozwoju terytorialnego współfinansowany ze środków Funduszy Europejskich. Realizacja Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Polsce ma na celu:

• promowanie partnerskiego modelu współpracy różnych jednostek administracyjnych na miejskich obszarach funkcjonalnych,

• zwiększenie efektywności podejmowanych interwencji poprzez realizację zintegrowanych projektów odpowiadających w sposób kompleksowy na potrzeby i problemy miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie,

• zwiększanie wpływu miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie na kształt i sposób realizacji działań wspieranych na ich obszarze w ramach polityki spójności.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Jeleniogórskiej (ZIT AJ) to instrument rozwoju terytorialnego realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 przez Związek ZIT AJ. Związek ZIT AJ tworzy 18 gmin z subregionu jeleniogórskiego a łączna pula środków unijnych, po które mogą sięgnąć beneficjenci z obszaru ZIT Aglomeracji Jeleniogórskiej przekracza kwotę 113 milionów euro.

ZIT AJ działa w oparciu o Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej, która została przyjęta przez Komitet Sterujący zaakceptowana przez Prezydenta Miasta Jelenia Góra oraz pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.