Spotkanie Noworoczne Prezydenta Jeleniej Góry

W poniedziałek 19.01.2015 w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida odbyło się Spotkanie Noworoczne Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Prezydent podsumował poprzedni rok: „To był 907 rok w historii Miasta Jeleniej Góry" – mówił żartobliwie Marcin Zawiła. "Policzyłem to, abyśmy mieli świadomość, że wszystko nie zaczyna się z dniem naszego urodzenia, tylko jesteśmy elementem pewnego łańcuszka. Jaki był rok miniony? - nie był zły. Dochody miasta są realizowane przyzwoicie po okresie stagnacji, optymistyczne jest to, że wpłynęły większe podatki od osób fizycznych, sprzedaliśmy kilka nieruchomości, są przedsiębiorcy chętni do inwestowania, stabilizuje się bezrobocie. To wszystko jest dobrym punktem wyjścia do funkcjonowania miasta w roku 2015. Mamy świadomość że nadchodzący rok będzie trudny dla samorządów. To dlatego, że uruchomione zostaną pieniądze europejskie. Dlatego właśnie potrzebne są prace które przygotują nas na ten okres: projekty, dokumentacje techniczne zadań. – No i konieczne jest pilnowanie budżetu, by nie zrobić zbyt dużych wydatków, by mieć pieniądze na wkład własny do tych projektów” – Powiedział Marcin Zawiła.

W dalszej części Prezydent uhonorował wyróżnieniem cztery jeleniogórskie firmy i jedną organizację pozarządową: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Promed”, Jelenia Plast, Wydawnictwo Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej, Hotelsystems.pl, a także Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.
Podczas uroczystości Pani Poseł na Sejm RP wręczyła honorowe odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, ustanowione w 1969 roku i przyznawane osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Przyznano je: Beacie Kornickiej-Koneckiej, Markowi Lercherowi, Markowi Liksztetowi, Andrzejowi Boj-Wojtowiczowi, Januszowi Lipińskiemu, Dariuszowi Milińskiemu, Piotrowi Konieczyńskiemu i Grażynie Mieczkowskiej.

W czasie spotkania nie zabrakło występów artystycznych. Jacek Szreniawa zaśpiewał Korowód” z repertuaru Marka Grechuty i „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Państwo Elwira Kozak i Waldemar Motyka wspólnie zaśpiewali utwór „Usta Milczą” z operetki Franciszka Lehara „Wesoła wdówka”. Spotkanie Poprowadził Dariusz Maląg