Sprzątanie Świata – kolejna edycja w naszym mieście!

Ponownie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w Akcji Sprzątanie Świata, która na terenie Jeleniej Góry odbędzie się 16 września 2016 roku. Zachęcamy nieformalne grupy i stowarzyszenia do udziału we wspólnym sprzątaniu! Zbierz grupę znajomych, wybierz teren do posprzątania, a następnie zgłoś się do Urzędu Miasta. To nie takie trudne, a dzięki wspólnej inicjatywie uporządkujemy nasze otoczenie i może uda się zwrócić uwagę osobom, które zaśmiecają świat!

Uwaga Mieszkańcy Jeleniej Góry! Szerząc prawidłowe postawy na rzecz ekologii i środowiska, pragniemy ponownie zachęcić Państwa do wzięcia udziału w 23. Edycji Akcji Sprzątanie Świata -  Polska, która w tym roku przebiega pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

Zwracamy się z apelem do szkół i innych placówek oświatowych, firm, organizacji pozarządowych, a także osób prywatnych i niezrzeszonych do włączenia się w akcję. Zapraszamy do posprzątania wybranych przez siebie terenów (obszar wokół przedszkola, szkoły, placu zabaw itp.). Urząd Miasta zabezpiecza uczestnikom akcji worki i rękawice.

W kwietniowym przedsięwzięciu pn. „Dzień Ziemi 2016” na terenie Jeleniej Góry wzięło udział ponad 3 tysiące osób. Zebrano niemal 520 worków z odpadami zmieszanymi, udało się również wysegregować 50 worków ze szklanymi butelkami i słoikami oraz 200 worków z odpadami biodegradowalnymi. Dzięki wspólnym działaniom zlikwidowano kilka „dzikich wysypisk śmieci” oraz uporządkowano tereny zielone.

Chętnych do udziału prosimy o podanie:

1. liczby uczestników biorących udział w akcji;
  2. ilości worków o pojemności: 60l (1 rolka 50 worków), 35l (1 rolka 50 worków), 120l (1 rolka 25 worków);
  3. ilości rękawic w rozmiarach: XS, S, M, L, XL;
  4. wskazanie sprzątanego terenu, znajdującego się w granicach administracyjnych Jeleniej Góry;
  5. wskazanie miejsca gromadzenia i odbioru worków z odpadami;
  6. osoby odpowiedzialnej do kontaktu (wraz z numerem telefonu).

Powyższe informacje prosimy przekazać do dnia 5 września 2016 r. na adres e-mail: odpady@jeleniagora.pl lub telefonicznie pod numerem 75 75 49 858.

Jednocześnie informujemy, że worki i rękawice będzie można pobierać w Referacie Gospodarki Odpadami ul. Sudecka 29, pokój nr 30:

- 14 września 2016 r. w godzinach od 800 do 1500

- 15 września 2016 r. w godzinach od 800 do 1600