Sterylizacja / kastracja wolno żyjących kotów z terenu Jeleniej Góry w 2015

Miasto Jelenia Góra ogłasza od dnia 31.03.2015r. do 30.09.2015r. akcję sterylizacji lub kastracji wolno żyjących kotów. Celem akcji jest zapobieganie niekontrolowanemu przyrostowi populacji tych zwierząt w mieście. Koordynatorem  akcji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka  z o. o. w Jeleniej Górze. Akcja prowadzona jest we współpracy z Jeleniogórskim Oddziałem Towarzystwa  Opieki  nad Zwierzętami. Sterylizacja odbywać się będzie nieodpłatnie w przychodni weterynaryjnej funkcjonującej na terenie Schroniska dla Małych Zwierząt przy ul. Spółdzielcza 33 A w Jeleniej Górze, na podstawie wydawanej „Karty sterylizacji lub kastracji kota”.

Karta wydawana jest karmicielom/opiekunom kotów wolnożyjących przez:

1. Schronisko dla Małych Zwierząt z siedzibą  przy ul. Spółdzielczej nr 33A, w każdą środę od godz. 1600 .

2. Urząd Miasta Jelenia Góra Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Sudecka 29, pok. 58 w godzinach urzędowania.

Szczegółowy zakres rzeczowy usługi obejmuje:

1) badanie ogólne stanu zdrowia kota, które stanowi czynnik dopuszczający do wykonania właściwego zabiegu,

2) sterylizację chirurgiczną kotki lub  kastrację chirurgiczną kocura,

3) znakowanie kota po zabiegu poprzez oznaczenie lewego ucha na głębokość ok. 3 mm oraz zaopatrzenie antyseptyczne,

4) udzielenie opiekunowi (karmicielowi) kota informacji o koniecznej opiece po zabiegu,

5) zapewnienie opieki weterynaryjnej w przypadku wystąpienia powikłań po zabiegu

6) Ilość „Kart sterylizacji kota” jest ograniczona tzn. uzależniona od posiadanych środków.