Uwaga - posiadacze drobiu i innych ptaków! Chrońcie gospodarstwa przed ptasią grypą!

W związku z obowiązującym od dnia 28 grudnia 2016 r. rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2016 r., poz.2091) przypomina się o konieczności stosowania przepisów w nim zawartych, między innymi nakazów:

• Zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych,
  • Zgłaszania powiatowemu lekarzowi weterynarii właściwemu dla miejsca wysyłki, co najmniej na 24 godziny przed przemieszczeniem, informacji o planowanym przemieszczeniu przesyłek drobiu obejmujących:

- rodzaj przesyłki, ze wskazaniem odpowiednio gatunku drobiu, piskląt jednodniowych albo jaj wylęgowych,

- datę przemieszczenia,

- miejsce wysyłki i miejsce przeznaczenia,

- liczbę ptaków.

ZGŁOSZENIA DO POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W JELENIEJ GÓRZE

INSPEKCJA WETERYNARYJNA

POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII

UL. GRUNWALDZKA 51 H-1

58-500 JELENIA GÓRA