Wysoka pozycja Jeleniej Góry w rankingu

Na portalu ONET pojawił się ranking miejscowości, które tej zimy były najbardziej popularne wśród osób decydujących się spędzać ferie w polskich górach. Nie jest zaskoczeniem pierwsze miejsce Zakopanego, ale pod hasłem „Poznaj Polskę” można znaleźć informacje, które budują optymizm Dolnego Śląska w ogóle, ale Jeleniej Góry – także. Na drugim i trzecim miejscu odnotowano Karpacz i Szklarską Porębę, a na siódmym – Jelenią Górę. Kryterium w tym rankingu była liczba wyszukiwań hoteli przez internautów.

Generalnie cały Dolny Śląsk winien z tego rankingu mieć sporą satysfakcję, bowiem na dziesięć pierwszym lokat, aż sześć – to miejscowości Dolnego Śląska. Po Jeleniej Górze na ósmej pozycji znalazła się Polanica-Zdrój, na dziewiątej - Świeradów-Zdrój, a listę „dziesiątki” zamykają Duszniki-Zdrój.

- Ten ranking – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta – powinien uzmysłowić kilku środowiskom status turystyczny Jeleniej Góry, która – nie będąc centrum sportów zimowych – stanowi ich bezpośrednie i atrakcyjne zaplecze. Zachęcam przede wszystkim hotelarzy do wyciągnięcia wniosków z tej oznaki ożywienia zainteresowania, ale też do refleksji niedowiarków, którzy nie doceniają majątku (także promocyjnego). Cieszy, że doceniają developerzy, którzy budują apartamentowce, bo to też jest inwestycja w szeroko pojętą promocję miasta, tym bardziej, że inwestorzy nie narzekają na problemy ze zbytem  tych mieszkań.

Link do rankingu: http://poznajpolske.onet.pl/gdzie-polacy-spedzili-tegoroczne-ferie/04jcg8