Zmiany w kursach autobusów MZK

Od dnia 27 marca 2015 autobusy miejskie linii „11” i „20”, których kursy planowane były tylko w granicach miasta, do Osiedla Łomnickiego, a faktycznie kończyły jazdę przy Szkole Podstawowej w Łomnicy będą kończyły jazdę na nowo wybudowanym centrum przesiadkowym, powstałym tuż obok tego Osiedla. Dawniej jeździły aż do Szkoły, bowiem nie istniały możliwości bezpiecznego zawracania pojazdów przy Osiedlu Łomnickim w Jeleniej Górze.

Autobusy, których kursy planowane były do Wojanowa, będą jeździły bez zmian i kończyły jazdę w Wojanowie.

Pozostaje jeden kurs linii nr „20”, wyjazd o godz. 7.00 z przystanku przy ul. Karola Miarki, który będzie dojeżdżał aż do Szkoły Podstawowej w Łomnicy. Utrzymanie tego kursu jest wynikiem porozumienia podpisanego z wójtem Gminy Mysłakowice.

Szczegóły – na stronie internetowej MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze