Aktualności

Parada rowerów w czerwcu

Długi weekend jest tym razem krótszy, więc organizatorzy Parady Rowerów zdecydowali się m.in. dlatego na przełożenie swojej imprezy na 20 czerwca 2015 roku. Odbędzie się równolegle do innej kolarskiej imprezy „Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race”

Abiturienci zakończyli rok szkolny

W schyłku ub. tygodnia ostatni – już symboliczny – dzwonek zabrzmiał dla absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego, a także dla wszystkich innych maturzystów jeleniogórskich szkół.

Ostrzeżenie: burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie opady gradu.

Świętujmy razem - wywieś flagę

Do najbliższego czwartku (lub do wyczerpania zapasów) Wydział Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze (Ratusz, przybudówka, parter, pokój nr 1) wydaje zainteresowanym wspólnotom mieszkaniowym, ale także właścicielom domków jednorodzinnych flagi państwowe.

Wnioski o wydanie dowodu osobistego

Składając wniosek o wydanie dowodu osobistego nie trzeba przedkładać zaświadczenia o zameldowaniu. Nie ma w nowym dowodzie miejsca na wpis o zameldowaniu, więc w naturalnej konsekwencji nie ma też obowiązku przedkładania takiej informacji.

Jedyny taki weekend w Jeleniej Górze!

Wydarzenia towarzyszące świętom państwowym: uczczenie święta konstytucji na sportowo – z „Biegiem z widokiem na góry! , spotkania z grupami rekonstrukcji historycznej, z kulturą i sportem Japonii, czy z muzyką płynącą z serca Austrii, to propozycje, którymi chcemy Wasz długi weekend uatrakcyjnić.

Utrudnienia w ruchu w dniu 3 maja

W związku z organizacją III Półmaratonu Jeleniogórskiego, w dniu 3 maja br. w godz. 9.45 -13.00 pojawią się utrudnienia komunikacyjne w ścisłym centrum miasta. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą

Wizyta gości z Ukrainy

Antonina Nikitschenko, wicemer miasta Myrohorod na Ukrainie jest gościem Jeleniej Góry. Dziś (22.04) spotkała się z Prezydentem Miasta, Marcinem Zawiłą i dziennikarzami, opowiadając i o swoim mieście, i o wrażeniach z jednodniowego (jak dotychczas) pobytu w Jeleniej Górze.

Meinert rozbudowuje się

Niemiecka firma Meinert działające w jeleniogórskiej strefie przemysłowej rozpoczyna rozbudowę. Zwiększona liczba zamówień w tym zagranicznych,to zwiększenie zatrudnienia o kolejnych 50 miejsc.

Działalność eksportowa - jak zacząć? i skąd pozyskać na to środki spotkanie informacyjne

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić przedsiębiorców i eksporterów do udziału w nieodpłatnym spotkaniu

-A +A
Wybory Cieplice
Wybory
NocMuzeów
jkdr
Ogólnopolska Karta Dużej
Baner prowadzący do kalendarza imprez
 

Polecane

 


Jelenia Góra - panoramy sferyczne
Interaktywna Mapa Inwestycyjna Miasta Jeleniej Góry