Oficjalna strona Miasta Jelenia Góra

Aktualności

Jesienna Zbiórka Liści

liście jesienne

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska informuje, że w dniach 21-28.10.2015 r.

70 Lecie Zrzeszenia Handlu i Usług

Jeleniogórski oddział Zrzeszenia Handlu i Usług to najstarsza organizacja kupiecka działająca w naszym regionie od 1945 roku. Z okazji jubileuszu 70-lecia Zrzeszenie zostało uhonorowane przez Ministra Gospodarki odznaką honorową „Za zasługi dla rozwoju gospodarki RP”.

Dochody ze sprzedaży drewna

Drewno

W wielu komentarzach internautów, szczególnie przy okazji wycinki drzew pojawiają się pytania i wątpliwości dotyczące przejrzystości procedur wycięcia drzew oraz pożytków płynących z drewna.

Ćwiczenia RENEGADE-SAREX

Syrena alarmowa

Rozpoczynają się ćwiczenia RENEGADE-SAREX, mające potrwać do 15 października. W ćwiczeniach tych wezmą udział jednostki Polskich Sił Zbrojnych oraz administracja publiczna.

Trzynasta W Samo Południe i People of the Haze w Jeleniej Górze!

Trzynasta W Samo Południe i People of the Haze ruszają na wspólną trasę koncertową "Woodstock Tour 2015" przenosząc magię Przystanku Woodstock na scenę klubową.

Jelenia Góra z wizytą w Bautzen

Bautzen

3 październka 2015 r. przypadała 25. rocznica Zjednoczenia Niemiec. Święto naszych zachodnich sąsiadów było doskonałą okazją do spotkania i prezentacji miast partnerskich Bautzen.

Sprzątanie Świata 2015 za nami

dzieci z przedszkola biorący udział w akcji sprzątanie świata 2015

Po raz 22 została przeprowadzona akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2015”, w której Miasto Jelenia Góra i jednostki oświatowe uczestniczą od kilku lat. Łącznie w akcji na terenie Jeleniej Góry wzięło udział niemal 5 tysięcy osób

Mobilny PSZOK - zbiórka odpadów problemowych (Zabobrze i ul. Spółdzielcza)

mobilny PSZOK

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra informuje, że w październiku br. na terenie Miasta Jelenia Góra przeprowadzona zostanie okresowa, mobilna zbiórka odpadów "problemowych"

Migracja ludności jest faktem

karta stałego pobytu

Migracja, której tak bardzo się obawiamy i której skutki prezentowane są niekiedy w bardzo mrocznych barwach w jeleniogórskiej rzeczywistości jest procesem, który trwa od lat. – W ubiegłym roku w Jeleniej Górze pojawiło się na pobyt czasowy 104 obcokrajowców

Kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej poszukiwani

Rodzina

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze pilnie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej ze szczególnym uwzględnieniem rodziny zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego.

Baner prowadzący do kalendarza imprez Miasta Jelenia Góra