Oficjalna strona Miasta Jelenia Góra - Miasto Jelenia Góra

Ostrzeżenie o burzach z gradem

Grad

W nocy i rano prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 mm do 15 mm, lokalnie około 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu.

Zagłosuj na nowoczesną infrastrukturę edukacyjną kształcenia zawodowego w Jeleniej Górze

Europa to My

Oddajcie swój głos na jeleniogórskiego "Mechanika" - pomóżcie wygrać tej szkole w konkursie "Europa to my". W miejscowości zwycięzcy zostanie zorganizowany 30 sierpnia Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich. Zakończy się on finałowym koncertem z największymi gwiazdami polskiej muzyki.

Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015

Lekcja

Pierwsze dni lipca, to początek wakacji dla uczniów, ale nie zmniejsza się tempo pracy oświaty, administracji oświatowej i Wydziału Oświaty UM – trwają prace przy finalizowaniu naborów do szkół i ich analizie, a także analiza wyników pracy szkół

Głosujcie na Muzeum Fresków

Muzeum Fresków

Wirtualne Muzeum Fresków Barokowych – według inspiratorów jego powstania (naukowców z Wrocławia) - jedyne takie w Europie (!) bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Polska pięknieje”

By było pięknie...

Pałac Schaffgotschów - Jelenia Góra Cieplice

Upały sprawiają problemy nie tylko ludziom, ale i roślinom. Turyści w Jeleniej Górze i mieszkańcy miasta mają szanse widzieć klomby, gazony i „wieże kwiatowe” i – szczególnie turyści – często się przy nich fotografują

Nowy prezes MZK

Autobus MZK Jelenia Góra

Jerzy Wolski zastąpił na stanowisku prezesa MZK odchodzącego na emeryturę Marka Woźniaka. Nowy prezes ma długoletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle i organizacji przemysłu. Władze samorządowe Jeleniej Góry podziekowały ustępującemu prezesowi za długoletnią pracę

Wizyta przedstawicieli miasta partnerskiego Tyler

ikona wizyta z Tyler

W dniach 2 – 5 lipca gościliśmy przedstawicieli miasta Tyler z USA – miasta partnerskiego Jeleniej Góry. Wizyta amerykańskich gości odbyła się z inicjatywy Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, przy współpracy Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

7 lipca odwołana zbiórka krwi

obrazek mobilny punkt poboru krwi

Z powodów technicznych Akcja Poboru Krwi 7 lipca w Jeleniej Górze w Ambulansie - "Mobilny Punkt Poboru Krwi", została odwołana.

Możliwe burze z gradem - ostrzeżenie

burza z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie około 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu. Opady będą przemieszczać się z zachodu na wschód województwa.

Działania promocyjne Jeleniej Góry

stoisko promocyjne

Na zaproszenie Urzędu Miasta w Libercu, Miasto Jelenia Góra uczestniczyło w Jarmarku Slavnosti, promując ofertę turystyczną Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego.

Grad

W nocy i rano prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 mm do 15 mm, lokalnie około 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu.

Street Wars 2015
Baner z wystawy Szkło Glass - link do wystawy
Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości - link do serwisu zewnętrzego
Baner kierujący do ankiety dla mieszkańców Jeleniej Góry