Minister Teresa Piotrowska w Jeleniej Górze

Minister Piotrowska

Wczoraj (27.07.) do Jeleniej Góry przyjechała Teresa Piotrowska, Minister Spraw Wewnętrznych. Pani minister spotkała się ze strażakami, ratownikami GOPR oraz policjantami.

Łącznik do S-3 Jelenia Góra - Bolków

Łącznik S-3 droga

Osiemnaście gmin Aglomeracji Jeleniogórskiej, ale też Starosta Powiatu, Anna Konieczyńska oraz Przewodniczący Rady Powiatu, Jerzy Pokój podpisali wspólne „stanowisko” w sprawie łącznika drogi do S-3

Odkrywanie Dolnego Śląska 2015

Pochwalmy się miejscami które warto pokazać, zabrać znajomych i przyjaciół. Gazeta Wrocławska i serwis naszemiasto.pl zapraszają do udziału w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2015

Zaproszenie na Skwer Lwowski przy Kaplicy św. Anny

Kaplica św Anny

Przed nami kolejny weekend wakacji! Zapraszamy na wydarzenia związane z 70 Rocznicą Migracji Ludności Polskiej na Ziemie Zachodnie oraz 500-leciem istnienia Kaplicy św. Anny.

Konkurs Polska Pięknieje - fundusze europejskie

ikona muzeum fresków barokowych

Już po raz ósmy wybieramy najlepsze przedsięwzięcia dotyczące turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji

Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich

ikona biegi górskie międzygórze

W dniach 25-26 lipca 2015 r. Europejskie Forum Młodzieży wraz z Urzędem Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka i ULKS „Bystrzyca Kłodzka” zaprasza do udziału w Otwartych Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich stylem Anglosaskim, jak również w imprezach towarzyszących.

Likwidacja skupisk Barszczu Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego

Parząca roślina została wycięta z wszystkich miejsc, których dotyczyły zgłoszenia. Sprawa nie została zamknięta, bowiem żywotność „barszczu” jest ogromna i może się okazywać, że będzie odrastać

Szacowanie strat po nawałnicy

Burze z gradem

Wczorajsza (19 maja) krótka, ale bardzo intensywna nawałnica wyrządziła sporo szkód w mieniu Miasta i prywatnym, niemniej nie było incydentów w których poważnie poszkodowani byliby ludzie.

Ostrzeżenie o upale

Wysokie temperatury

W dniach 21-22 lipca prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 27°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy z piątku na sobotę od 16°C do 19°C.

Maja Włoszczowska znów triumfuje

Maja Włoszczowska Mistrzyni Polski w Sławnie

Maja Włoszczowska, zawodniczka Kross Racing Team została złotą medalistką mistrzostw Polski MTB seniorek w kolarstwie górskim.

Baner prowadzący do kalendarza imprez Miasta Jelenia Góra