Wyznaczono niskoemisyjne zadania dla Jeleniej Góry w opracowywanym Planie Gospodarki Niskoemisyjnej

Plan gospodarki niskoemisyjnej

Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w mieście, nowe autobusy czy wymiana oświetlenia ulicznego na ekologiczne – Jelenia Góra wyznaczyła już zadania do realizacji w procesie przechodzenia na niskoemisyjną gospodarkę.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Tablica szkolna

Po upalnych wakacjach 10 780 uczniów jeleniogórskich szkół rozpoczęło rok szkolny 2015/2016. W wyniku przeprowadzonych naborów w klasach pierwszych szkół podstawowych naukę rozpoczęło 1065 uczniów

Spotkanie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą

OSP Wiejska

31 sierpnia Jerzy Łużniak Zastępca Prezydenta Miasta spotkał się z młodymi strażakami ochotnikami. Młodzieżowa Drużyn a Pożarnicza funkcjonuje przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z ul. Wiejskiej.

Burze z gradem - ostrzeżenie

Burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu. Po północy, od zachodu województwa burze będą zanikać, a przelotne opady deszczu przejdą w opady jednostajne.

Stypendia szkolne

stypendia szkolne

Urząd Miasta Jelenia Góra informuje, że wnioski na stypendium szkolne w roku szkolnym 2015/2016 dla uczniów uczęszczających do szkól publicznych na terenie miasta należy składać w terminie do 15.09.2015 r.

Konsultacje Społeczne - Lokalna Strategia Rozwoju 2014-2020

LOGO

Koncertowa inauguracja 57. Września Jeleniogórskiego

Marcin Wyrostek

Koncert Marcina Wyrostka zainaugurował 57. Wrzesień Jeleniogórski. Wirtuoz akordeonu wystąpił w programie z najnowszej płyty „FOR ALICE”

Dotacje na zabytki I nabór wniosków - 2016

Stare Miasto

Miasto Jelenia Góra ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest

dach z azbesti

Prezydent Miasta Jeleniej Góry informuje, że w związku z realizację zadania pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Jelenia Góra - Etap IV” dnia 03.08.2015 r. został wyłoniony Wykonawca robót.

Przedłużanie kart JKDR

Karta JKDR

Wydział Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jeleniej Góry informuje, że od dnia 1 września rozpocznie się procedura przedłużania terminu ważności wydanych wcześniej Jeleniogórskich Kart Dużej Rodziny.

Baner prowadzący do kalendarza imprez Miasta Jelenia Góra