WF z Paraolimpijczykiem Lucyna Kornobys w TVP

Wicemistrzyni świata w rzucie oszczepem na spotkaniu z młodzieżą opowiedziała o swojej karierze i zaprosiła do wspólnych ćwiczeń.

Jeleniogórzanki na Igrzyskach w Rio

Maja Włoszczowska Kross

Trzech olimpijczyków (a precyzyjnie – trzy olimpijki) w Rio de Janeiro są związane z Jelenią Górą i w najbliższym czasie wylecą na Igrzyska do Ameryki Południowej.

Okres remontu w szkołach

I Liceum Ogólnokształcące Jelenia Góra

Wakacje to dobry okres dla oświaty – Dobry w tym znaczeniu, że uczniowie i nauczyciele odpoczywają, a w szkołach trwają drobniejsze i „grubsze” remonty, więc młodzież wróci do odświeżonych sal lekcyjnych i sal gimnastycznych.

Intensywność działań inwestorskich

kalkulator

Od początku br. opracowano bowiem zdecydowanie więcej (449) operatów geodezyjnych, zakończono 525 tzw. robót geodezyjnych, przy czym wzrost liczb w tych zakresach w porównaniu do ubiegłym roku przekracza 10%.

Wieże kwiatowe

Wieża kwiatowa przy Ratuszu - Jelenia Góra

Od kilku lat wpisały się w letni krajobraz miasta. Doceniają je turyści, nagminnie fotografując się na ich tle, traktując te zdjęcia, jako efektowną pamiątkę z pobytu w Jeleniej Górze.

Oferta CKU w Jeleniej Górze na rok szkolny 2016/2017

CKU Jelenia Góra

Ze względu na zwiększające się zapotrzebowanie na opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, w roku szkolnym 2016/2017 w Centrum Kształcenia Ustawicznego priorytetem będzie rozwój kwalifikacji z obszaru medyczno-społecznego.

34. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych za nami

34. MFTU

W ciągu 3 dni (15 - 17 lipca) na Jeleniogórskim Placu Ratuszowym wystąpiło wielu artystów z całego Świata. Duża frekwencja wśród mieszkańców i turystów, była odzwierciedleniem świetnie dobranego repertuaru i różnorodności spektakli.

Partnerska wizyta

Heidelberg - logo

Dziś (18.07) późnym wieczorem przyjeżdża do Jeleniej Góry delegacja z niemieckiego Heidelbergu, która jutro odwiedzi m.in. Centrum Opieki nad Dzieckiem „Dąbrówka” w Cieplicach.

Dotacje na zabytki rozdzielone

Ratusz jeleniogórski

Zamek Chojnik otrzymał 25 tys. zł na ratunkowe prace przy koronie murów palladium, wspólnota mieszkaniowa przy ul. Klonowica 7 – 20 tys. zł na odtworzenie elementów sztukaterii na elewacji...

Szacowanie strat po nawałnicy

burza

Trwa szacowanie szkód po deszczach nawalnych, jakie padały ze szczególną gwałtownością w czwartek, 14.07. – Pomimo naprawdę intensywnych opadów w odróżnieniu od innych miejscowości, o których było głośno w telewizji, nie nastąpiły u nas większe straty.

Ostrzeżenie - Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego 15.07.2016

Z powodu obniżenia się stanu wód na rzece Bóbr i rzece Kamienna w Jeleniej Górze oraz w oparciu o dokonaną analizę i ocenę stanu zagrożenia powodziowego

Jakie są przyczyny odholowania pojazdów?

Jednym z zagrożeń, jakich obawia się kierowca pojazdu jest ewentualność odholowania jego samochodu na parking strzeżony, choćby dlatego, że pozostawił auto w miejscu, w którym samochód utrudnia ruch. – Ale to nie jest jedyny powód, że podejmowane są takie decyzje – wyjaśnia Straż Miejska.

PDF Pobierz/Wydrukuj

MZK rozkład