Wieloletni Plan Inwestycyjny

Wciąż aktualne jest zaproszenie Prezydenta Miasta, kierowane do mieszkańców, którzy mają swoje sugestie co do zapisów Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.

Termy Cieplickie - rok funkcjonowania

Termy obchodziły swoje pierwsze urodziny, minął rok od otwarcia kompleksu basenowo-rekreacyjnego.

Wsparcie dla niepełnosprawnych

Punkt Konsultacyjno - Doradczy dla Dzieci i Młodzieży oraz pomoc w zdobyciu prawa jazdy, zakupie protezy, dofinansowanie szkoleń czy studiów to formy wsparcia osób niepełnosprawnych: dzieci i ich rodziców/ opiekunów oraz studentów.

Programuję swoją przyszłość JELENIA GÓRA...enter

W dniu 27 marca 2015 r. o godz. 10.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się impreza promująca szkoły ponadgimnazjalne i ich ofertę edukacyjną. Zgłaszajcie drużyny do gry miejskiej!

Nowy Dowód Osobisty

Od 1 marca można wyrobić nowy dowód osobisty. Na najnowszym wzorze nie ma informacji m.in. o adresie zameldowania, wzroście i kolorze oczu. Oto kilka najważniejszych informacji o nowym dowodzie osobistym

Informacja Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła informuje, iż na dzień 26 kwietnia 2015 r. został wyznaczony termin wyborów do Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry – „Uzdrowisko Cieplice”.

Miejskie Obchody Narodowego Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Miejskie obchody dnia pamięci "Żołnierzy Wyklętych" .Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego.

Rewiry Straży Miejskiej

W najbliższym czasie nastąpi istotna zmiana w pracy jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Poszczególne części miasta zostały podzielone na kwartały, które będą opieką konkretnych strażników, czyli podobnie jak w przypadku policji - dzielnicowych.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków

Wniosek może złożyć podmiot, który posiada tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego

Współpraca HC Trutnov i Karkonosze Sporty Zimowe

Czy w Jeleniej Górze – Sobieszowie powstanie lodowisko typowe dla hokeja, zlokalizowane pod specjalistycznym namiotem? W tej sprawie przybyła do Jeleniej Góry delegacja z Trutnova, gdzie od 7 lat w II lidze czeskiej grają hokeiści miejscowego HC Trutnov