Wyznaczono niskoemisyjne zadania dla Jeleniej Góry w opracowywanym Planie Gospodarki Niskoemisyjnej

Plan gospodarki niskoemisyjnej

Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w mieście, nowe autobusy czy wymiana oświetlenia ulicznego na ekologiczne – Jelenia Góra wyznaczyła już zadania do realizacji w procesie przechodzenia na niskoemisyjną gospodarkę.

Burze z gradem - ostrzeżenie

Burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu. Po północy, od zachodu województwa burze będą zanikać, a przelotne opady deszczu przejdą w opady jednostajne.

Stypendia szkolne

stypendia szkolne

Urząd Miasta Jelenia Góra informuje, że wnioski na stypendium szkolne w roku szkolnym 2015/2016 dla uczniów uczęszczających do szkól publicznych na terenie miasta należy składać w terminie do 15.09.2015 r.

Konsultacje Społeczne - Lokalna Strategia Rozwoju 2014-2020

LOGO

Dotacje na zabytki I nabór wniosków - 2016

Stare Miasto

Miasto Jelenia Góra ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest

dach z azbesti

Prezydent Miasta Jeleniej Góry informuje, że w związku z realizację zadania pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Jelenia Góra - Etap IV” dnia 03.08.2015 r. został wyłoniony Wykonawca robót.

Przedłużanie kart JKDR

Karta JKDR

Wydział Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jeleniej Góry informuje, że od dnia 1 września rozpocznie się procedura przedłużania terminu ważności wydanych wcześniej Jeleniogórskich Kart Dużej Rodziny.

Przetarg na przebudowę muru oporowego

ul. Górna Jelenia Góra

W systemie „zaprojektuj i wybuduj” odbywa się poszukiwanie w formie przetargu wykonawcy na roboty dotyczące wzmocnienia (przebudowy) muru oporowego przy ul. Górnej.

57. Wrzesień Jeleniogórski

57 Wrzesień Jeleniogórski

Wielkimi krokami zbliża się 57. Wrzesień Jeleniogórski czyli cykl imprez kulturalnych i rekreacyjnych, wystaw, kiermaszy czy plenerowych pokazów artystycznych adresowanych do widza w różnym wieku.

Remont ulicy Wrocławskiej

Remonty dróg

Trwa remont ulicy Wrocławskiej, który ma być planowo zakończony na przełomie września/października. Prace – ze względu na terminy obligujące do rozliczeń z instytucjami współfinansującymi te roboty, muszą być realizowane m.in. podczas tegorocznego lata.

Baner prowadzący do kalendarza imprez Miasta Jelenia Góra