Rewiry Straży Miejskiej

W najbliższym czasie nastąpi istotna zmiana w pracy jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Poszczególne części miasta zostały podzielone na kwartały, które będą opieką konkretnych strażników, czyli podobnie jak w przypadku policji - dzielnicowych.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków

Wniosek może złożyć podmiot, który posiada tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego

Współpraca HC Trutnov i Karkonosze Sporty Zimowe

Czy w Jeleniej Górze – Sobieszowie powstanie lodowisko typowe dla hokeja, zlokalizowane pod specjalistycznym namiotem? W tej sprawie przybyła do Jeleniej Góry delegacja z Trutnova, gdzie od 7 lat w II lidze czeskiej grają hokeiści miejscowego HC Trutnov

Spróbuj swoich sił w slalomie gigancie

Na terenie SKI ARENY ŁYSA GÓRA przeprowadzone zostaną zawody w slalomie gigancie. Zapraszamy wszystkich narciarzy (samouków i tych zrzeszonych w klubach) – dzieci oraz dorosłych, na sprawdzenie swoich umiejętności w jeździe po bramkach.

Maja Włoszczowska ambasadorką Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Tegoroczne zmagania studentów-sportowców ponownie odbędą się w Jeleniej Górze i ponownie promować je będzie Maja Włoszczowska – jedna z najlepszych zawodniczek światowego MTB.

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia, tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość ”

Od 1 lutego 2015 deklaracje za odpady składają wspólnoty mieszkaniowe!

Prezydent Miasta Jeleniej Góry informuje, że od dnia 1 lutego 2015r. obowiązuje znowelizowana ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach

Aktywny Samorząd edycja 2015 - Pomoc dla niepełnosprawnych studentów

Niepełnosprawni mający status studenta mogą aplikować o uzyskanie pomocy finansowej ze środków PFRON

Wieloletni Plan Inwestycyjny

Wciąż aktualne jest zaproszenie Prezydenta Miasta, kierowane do mieszkańców, którzy mają swoje sugestie co do zapisów Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział Jelenia Góra zaprasza na szkolenie

19 marca 2015 r.w godz. od 9.oo do 15.oo w Jeleniej Górze w hotelu EUROPA w Jeleniej Górze ul. 1 Maja 16/18, odbędzie się szkolenie nt.:Rachunkowość i obowiązki sprawozdawcze fundacji i stowarzyszeń

-A +A

Jelenia Góra - panoramy sferyczne
Interaktywna Mapa Inwestycyjna Miasta Jeleniej Góry

Data: niedziela, 1 Marzec, 2015

Zawody Rodzinne; www.archi.aesculap.com.pl

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy „Aesculap”

Inne , dnia : 1. Marzec 2015 - 1:00 do: 1. Marzec 2015 - 1:00

XLV RAJD NA RATY; wyjazd pociągiem godz. 9.24; trasa: Jelenia Góra - Rębiszów (PKP); Rębiszów - Stawy Rębiszowskie - Proszówka - kaplica św. Leopolda (ognisko) - Gryfów Śląski; Gryfów Śląski - Jelenia Góra (PKP); www.pttk-jg.pl

Inne , dnia : 1. Marzec 2015 - 1:00 do: 1. Marzec 2015 - 1:00

NIEDZIELA W MUZEUM „Bohaterowie skazani na zapomnienie. Groby ofiar stalinizmu na cmentarzu przy ulicy Osobowickiej we Wrocławiu” - spotkanie poprowadzi dr Paweł Konczewski - godz. 11.00 muzeum, ul. Jana Matejki 28 (wstęp wolny)

Inne , dnia : 1. Marzec 2015 - 1:00 do: 1. Marzec 2015 - 1:00

spektakl „Miedzianka”, adaptacja sceniczna reportażu Filipa Springera pt. „Miedzianka. Historia znikania”, adaptacja i dramaturgia Tomasz Cymerman, reżyseria Łukasz Fijał, scenografia Marek Brodowski; spektakl dyplomowy Łukasza Fijała (PWST Kraków) - godz. 17.00 scena studyjna, al.

su
mo