3. Charytatywny Bieg Stu Bohaterów

3. Charytatywny Biegu Stu Bohaterów, odbędzie się 22 września 2019 roku w Chełmcu koło Męcinki. Impreza jest organizowana w ramach ogólnopolskiego projektu Stu Bohaterów oraz Polscy Superbohaterowie.
 
Bieg Stu Bohaterów jest cykliczną imprezą, która na stałe wpisała się w dolnośląski kalendarz biegowy. Bieg jest częścią realizowanego przez Fundacja „Afirmacja Rozwoju” projektu edukacyjnego Stu Bohaterów, a przede wszystkim jego części poświęconej bohaterom polskiego sportu. Projekt ma na celu opowiedzenie historii zwyczajnych ludzi, często zapomnianych bohaterów Niepodległej.
 
Każdorazowo nasz bieg organizowany jest pod hasłem pomocy dzieciom z lokalnej społeczności oraz zbiórce pieniędzy na ich leczenie. Ważnym elementem jest zasada, że organizacja biegu jest w większości finansowana przez sponsorów i instytucje. Dzięki temu całość lub znacząca większość zebranych środków z zakupu pakietów startowych oraz całość ze zbiórki trafia do potrzebujących.
 
Tym razem bieg będzie dla dla Julki Drżał - naszej małej mistrzyni w biegu po zdrowe serce. Jej małe serduszko wymaga operacji poza granicami naszego kraju i na ten cel zbieramy pieniądze. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na jej leczenie.
 
3. Bieg Stu Bohaterów odmiennie od dwóch pierwszych bedzie biegiem przełajowym, górskim. Kolejną różnicą będzie wydłużenie biegu Bohatera z 3 do 5 km i wprowadzenie kategorii Marszobiegu - Nordic Walking.
 
We wrześniu biegniemy lub maszerujemy na następujących dystansach:
 
5 km - bieg / marszobieg Bohaterów
10 km - bieg / marszobieg Superbohaterów
10 km - marszobieg służb mundurowych
 
#GoJulka!
 
Patronem 3. Charytatywnego Biegu Stu Bohaterów jest urodzony 14 grudnia 1911 Jerzy Iwanow-Szajnowicz - polski harcerz, sportowiec, w czasie II wojny światowej agent brytyjskich i polskich służb specjalnych oraz bohater greckiego ruchu oporu.
Galeria: 

 

Kalendarz FB