Będzie jaśniej w Jeleniej Górze

Miejski Zarząd Dróg i Mostów realizuje w kilku miejscach roboty polegające na wymianie lamp i opraw, ale także słupów.

– Rozpoczynamy takie prace w ciągu ulicy Kilińskiego (od Drzymały do Górnej), oraz w ciągu ulicy Wincentego Pola (od 1 Maja do Złotniczej) – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta. – Będzie zdecydowanie jaśniej, a ze względu na fakt, że montowane będą systemy energooszczędne – także taniej.

To ważne choćby dlatego, że w Jeleniej Górze mamy ponad 9 000 (!) lamp oświetlenia drogowego, więc każda złotówka wynikająca oszczędności energii pojedynczej lampy daje w skali całego miasta w sporą sumę. Przepraszamy mieszkańców za okresową niewygodę, bo na czas realizacji robót trzeba będzie niektóre ciągi oświetlenia wyłączyć w części lub całości, ale nie można tej operacji przeprowadzić inaczej. W dalszym ciągu – to już w przyszłym roku – podobnym operacjom zostaną poddane odcinki ulic Wolności(na prawie całej długości), Jana Pawła II (od Grunwaldzkiej do Konstytucji III Maja i 1 Maja (od W. Pola do Konopnickiej). To nie są wszystkie miejsca, gdzie lampy zostaną wymienione – informacje w tych sprawach będziemy przekazywali na bieżąco, aktualizując też dane dotyczące okresowego wyłączenia oświetlenia.

18.11.2019r.