Bieg Piastów pozyskał cennego partnera

„Rok 2020 – Marcialonga i Bieg Piastów bliźniakami” - pod takim hasłem odbyła się dzisiejsza (29 października) konferencja prasowa w Hotelu Mercure. 44. Bieg Piastów odbędzie się pod patronatem Prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Marcialongi i Biegu Piastów, jak również prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz rzeczniczka Worldloppet Ski Federation – Anna Crosignani, trzykrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Worldloppet Dorota Dziadkowiec-Michoń oraz reprezentant i medalista mistrzostw Polski, zwycięzca Biegu Piastów Michał Skowron.

Marcialonga to wielki bieg narciarski we Włoszech, który stale dba o marketing, starając się przyciągnąć nowych zawodników. Dla Biegu Piastów partnerstwo z taką potęgą to okazja to globalnej promocji – w Marcialondze większość uczestników jest ze Skandynawii, dlatego jest szansa, że przyjadą i do naszego regionu. Przedstawiciele Biegu Piastów liczą też, że dzięki tej współpracy będzie więcej Włochów, niż zwykle (dotąd startowało ich kilkunastu). Dlatego też w 44. Biegu Piastów (28 lutego - 1 marca 2020 roku) wprowadzona zostanie narodowa włoska klasyfikacja.

Na Bieg Piastów 2020, zapisanych jest już około 150 jeleniogórzan. W ostatnim Biegu Piastów startowało ich grubo ponad 200.

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB