BWA i Jelenia Góra w Paryżu!

Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze reprezentuje Polskę na festiwalu komiksu w Paryżu w 2019 r.

Salon de la bande dessinée au cœur de Paris (SoBD) usytuowany jest w centrum Paryża (Czwarta Dzielnica, Marais), w Halle des Blancs Manteaux. Co roku gromadzi około 20.000 odwiedzających oraz 130 osobistości ze świata komiksu. W 2019 roku Salon będzie poświęcony Polsce. Obchodzimy stulecie naszego komiksu w stolicy Francji. Jeleniogórska Galeria BWA we współpracy z SoBD przygotowała wystawę, okazały katalog, polskie stoisko etc. W wystawie udział biorą:

rysowniczki/rysownicy

Katarzyna Babis, Tadeusz Baranowski, Janusz Christa, Jacek Frąś, Krzysztof Gawronkiewicz, Sławomir Jezierski, Joanna Karpowicz, Berenika Kołomycka, Unka Odya, Bogusław Polch, Jakub Rebelka, Aleksandra Spanowicz, Wojciech Stefaniec, Przemysław Truściński.

scenarzystki/scenarzyści

Grzegorz Janusz, Radosław Kleczyński, Daniel Odija, Maciej Parowski, Jacek Rodek, Marzena Sowa, Sztybor, Dennis Wojda.

Na SoBD obecni będą polscy artyści oraz specjaliści z zakresu komiksu, m.in. Tadeusz Baranowski, Krzysztof Gawronkiewicz, Berenika Kołomycka, Marzena Sowa, Wojciech Stefaniec, Przemysław Truściński, Wojciech Birek, Piotr Machłajewski, Adam Radoń i Adam Rusek. Będzie ich można spotkać na polskim stoisku. Szczegółowy program paneli dyskusyjnych poświęconych komiksowi polskiemu znajduje się na stronie SoBD.

Na Salonie obecni będą również polscy wydawcy, m.in. Timof Comics i Centrala.

Zapraszamy wszystkich miłośników komiksu!

Projekt poświęcony jest pamięci Macieja Parowskiego.

Kurator: Piotr Machłajewski.

Partner: Stowarzyszenie Twórców „Contur”.

Patron medialny: „Zeszyty Komiksowe”.

Autorem ilustracji jest Wojciech Stefaniec.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.

La bande dessinée polonaise au SoBD à Paris.

Komiks polski na SoBD w Paryżu.

6-8 grudnia 2019 r., Halle des Blancs Manteaux, Paryż.

www.sobd2019.com

04.12.2019r.