Goście z Erftstadt poznają Jelenią Górę

Grupa młodzieży z partnerskiego miasta Erftstadt przebywa w Jeleniej Górze. To w ramach wymiany międzyszkolnej.

Uczniowie ze szkoły Gottfried-Kinkel-Realschule z Erftstadt poznają się z młodzieżą z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Szkoły Podstawowej nr 10 z Jeleniej Góry. Pomysłodawcami integracji jest Towarzystwo Przyjaciół Erftstadt - Jelenia Góra, z Przewodniczącym Jürgenem Schreiber na czele. Goście w Jeleniej Górze są od poniedziałku, w stolicy Karkonoszy spędzą tydzień. Zwiedzili już miasto, m.in. basztę i Wieżę Zamkową, byli na Perle Zachodu. We wtorek 3 września dowiedzieli się, jak pracuje urząd miasta, spotkali się z zastępcą prezydenta Januszem Łyczką oraz przewodniczącym rady miejskiej Wojciechem Chadżym. W planach na kolejne dni są wycieczki po okolicy (m.in. do Szklarskiej Poręby), wyjście do Muzeum Karkonoskiego.

Układ partnerski między Jelenią Górą a Erftstadt zawarto w lipcu 1995 roku. Współpraca między miastami dotyczy takich dziedzin jak kultura, sztuka, szkolnictwo, turystyka, gospodarka komunalna oraz ochrona środowiska. Przejawami tej współpracy są organizowane po obu stronach wystawy, udział w konferencjach międzynarodowych, turnieje sportowe czy wspomniana współpraca szkół.

04.09.2019