Jeleniogórski Okręgowy Związek Żeglarski zainaugurował „Sezon Nawigacyjny 2015”

Jeleniogórski Okręgowy Związek Żeglarski zainaugurował „Sezon Nawigacyjny 2015” pod patronatem TAURON Ekoenergia spółka z o.o. dla żeglarzy zrzeszonych w JOZŻ, na terenie przystani Klubu Żeglarskiego K.S.”TURÓW”, nad Zalewem Witka 09.05.2015 roku.

Uroczystego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2015 dokonał Prezes JOZŻ Stanisław Przędzielewski, który nakreślił plan działania Związku na najbliższy rok, oraz omówił system szkolenia w nawiązaniu do wytycznych PZŻ. Wśród zaproszonych gości, którzy swoim działaniem wspierają działalność żeglarską byli: przedstawiciel Vice Prezes PGE GiEK SA Stanisław Żuk, Vice Prezes KS „TURÓW” S.A. Stanisław Sterkowicz, Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz i Wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik. Impreza rozpoczęła się iście żeglarską pogodą, mokrą i chłodną. W miarę upływu czasu chmury się rozproszyły i podniesienie bandery odbyło się w blasku słońca, co było dobrą wróżbą dla żeglarzy wodujących sprzęt.

W imprezie udział wzięli przedstawiciele klubów zrzeszonych w JOZŻ . Związek swoim działaniem obejmuje teren dawnego województwa jeleniogórskiego i skupia w swoich klubach, których jest 12, żeglarzy z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Bolesławca, Leśnej oraz Kamiennej Góry. Ubiegłego roku dołączył do nas Klub Żeglarski „REDA” ze Złotoryi. Powiększa się tym samym baza przystani wodnych gdzie mieszkańcy Jeleniej Góry i nie tylko, mogą posmakować przygody z żaglami. Stan wody w Witce wciąż jest niski, ale członkowie  KS”TURÓW” wkładają bardzo dużo pracy, by żeglarskie życie przystani przyciągało swoją działalnością rzesze sympatyków żeglarstwa. W imieniu Zarządu JOZŻ zapraszam wszystkich sympatyków żeglarstwa do brania udziału w imprezach, rejsach śródlądowych i morskich, oraz szkoleniach żeglarskich, które odbywają się pod patronatem TAURON Ekoenergia spółka z o.o. w Jeleniej Górze.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Sekretarz JOZŻ