Koniec kadencji rady ds. osób niepełnosprawnych

Zakończyła się czteroletnia (2015 – 2019) kadencja Powiatowej Społecznej Rady Do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podziękował dzisiaj (środa, 22 października) jej członkom za pracę.

W latach 2015 – 2019 ustępująca rada odbyła 33 posiedzenia i głównie opiniowała oraz doradzała władzom miasta w zakresie problematyki osób z niepełnosprawnościami.

Rada była także inicjatorem i współorganizatorem corocznej grudniowej konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz konkursów Jeleniogórzanin bez Barier i Wolontariusz Roku.

W skład ustępującej rady wchodzili:

- Bogusław Gałka – przewodniczący

- Teresa Adamowicz – wiceprzewodnicząca

- Grażyna Pawlukiewicz Rehlis – sekretarz

- Andrzej Wójcik – członek rady

- Zofia Antoszewska – członek rady

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, jego zastępca Janusz Łyczko oraz Agata Żmijewska, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wręczyli także nominacje członkom nowej rady (kadencja 2019-2023). Spośród 12 kandydatów komisja konkursowa rekomendowała prezydentowi następujące osoby:

- Teresa Adamowicz

- Bogusława Gałkę

- Tomasz Możdżeń

- Lucyna Musiał

- Grażynę Pawlukiewicz Rehlis.