Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego 2019

Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Warszawie było organizatorem V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i XXV edycji Konkursu Plastycznego.Uroczyste podsumowanie obu konkursów odbyło się 21 stycznia br. w Akademickim Centrum Kultury w Łodzi. Patronat Honorowy sprawowali: Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Łódzkiego - Grzegorz Schreiber, Prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska, Łódzki Kurator Oświaty - Grzegorz Wierzchowski.

Jeleniogórscy laureaci nie mogli uczestniczyć w oficjalnym wręczeniu nagród. Natomiast przywieziono je do Jeleniej Góry. III nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego wręczono Julii Góreckiej uczennicy z I Liceum Ogólnokształcącego /15 lat/, opiekun Joanna Skórecka za wiersz pt. "Wspomnienie miłości", a uczennica Zuzanna Kostrzewska /15 lat/  ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze za wiersz  pt. "O Babci i Dziadku" otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Przewodniczącą jury konkursu była znana polska aktorka Teresa Lipowska.Natomiast Izabella Kisielewska /18 lat/ z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych otrzymała wyróżnienie,w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, opiekun Justyna Domagała.

Nagrody wręczał, członek Rady Klubu Przodujących Szkół w Warszawie, sekretarz JSPSz Waldemar Motyka. Z lektury prac konkursowych wynika, że miłość wnucząt do Dziadków jest silnie zakorzeniona w młodym pokoleniu. Wierzymy, że ten Konkurs umacnia to pozytywne zjawisko. Jury wyraża uznanie i podziękowanie dla utalentowanych nauczycieli prowadzących. Przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Pani Zofia Grzebisz-Nowicka, dziękuje Jeleniogórskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole za współpracę w propagowaniu tego Konkursu na terenie Dolnego Śląska. Mamy nadzieję, że w następnych latach uczniowie szkół w większym gronie przystąpią do tych prac.