Nowy partner z Chin

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak podpisał dzisiaj (wtorek, 17 września) porozumienie o współpracy z chińskim miastem Huangshan (1,8 mln. mieszkańców). Dotyczy kooperacji w zakresie turystyki i handlu. Współpracę z rozpoczęła także Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

– To pokazuje, że jesteśmy miastem, którym warto się interesować. Nie tylko turyści z Europy, ale i z Chin są zainteresowani współpracą z nami – przyznał Jerzy Łużniak. – Na razie rozmawiamy o wspólnym działaniu w dziedzinach turystycznej i kulturalnej. Jeżeli ono się rozwinie, to następnym krokiem powinna być współpraca gospodarcza.

Prezydent podkreślił, że Jelenia Góra jest drugim miastem, które odwiedzają członkowie delegacji z Huangshan w ramach wyjazdu do Europy. Wcześniej byli w szwedzkim Goeteborgu.

Porozumienie ze strony chińskiej podpisał Huang Linmu, zastępca sekretarza Komitetu Partii Miejskiej. Przyznał, że ma nadzieję na rozwinięcie porozumienia i że… Jelenia Góra jest podobna do miasta, które reprezentuje. – Podobieństwa są duże, są tutaj góry i piękne pejzaże – podkreślił. – A ludzie bardzo serdeczni, wczoraj mieliśmy okazję spotkać się z tą serdecznością.

Podczas spotkania porozumienie o współpracy z gośćmi z Chin podpisała także Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

– Jest to zaczątek współpracy. Mam nadzieję, że będzie ona rozwijać się w szybkim tempie. Nasze regiony mają wspólny mianownik, czyli góry o dosyć podobnej wielkości – powiedział Piotr Miedziński, prezes KARR.

Galeria: 

 

Kalendarz FB