Otwarcie Domu Dziennego Pobytu już w tym tygodniu

Już w tym tygodniu nowy Dom Dziennego Pobytu przy ulicy Wiejskiej 29 w Jeleniej Górze przyjmie pierwszych pensjonariuszy.

- Placówka powstała przy ul. Wiejskiej 29– powiedział Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak – będzie miejscem, gdzie około 30 seniorów będzie mogło interesująco spędzić czas, zjeść dobry posiłek, spotkać się ze znajomymi, a przede wszystkim – daje szansę, by wyszli z domu. Za kwotę prawie 550 tys. zł wyremontowano część obiektu, w którym dawniej istniał Powiatowy Urząd Pracy, a później – Biuro Paszportowe. Przed kilka dni w Domu nie będzie żywienia, ale już od 1 marca br. posiłki będą gwarantowane. W programie pracy Domu przewidziano też inne zajęcia – z terapeutą, czy fizjoterapeutą, wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeum, czy tp.

- Latem – dodał dyrektor MOPS, Wojciech Łabun – na tarasie staną ławki i parasole, a że ulica Wiejska na tym odcinku nie jest specjalnie ruchliwa, to z pewnością będzie to też miejsce do spokojnych spotkań przy herbacie czy kawie.

Dom Dziennego Pobytu „Senior+” przeznaczony jest dla: mieszkańców Jeleniej Góry, którzy ukończyli co najmniej 60 rok życia, są zawodowo nieaktywni i mają chęć uczestniczyć w prowadzonych tu zajęciach. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. a rekrutację uczestników prowadzić będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Będziemy przygotowywać kolejne takie Domy – zapowiada J. Łużniak. – Następny stanie w Sobieszowie, zapewne w przyszłym roku, potem w Cieplicach. Jedyny istniejący obecnie – w centrum, przy ul. Kilińskiego – wymaga poważnego remontu, zresztą ze względu na stan i konieczność chodzenia po piętrach, nie jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych.