Otwarte Strefy Aktywności – prace ruszą lada dzień

Dwie siłownie zewnętrzne oraz place zabaw powstaną wkrótce w Jeleniej Górze. Miasto rozstrzygnęło przetarg na to zadanie.

Chodzi o postępowanie na utworzenie Otwartych Stref Aktywności. Jedna ma powstać przy ulicy Okrężnej na Osiedlu Czarne. Druga – na placu Różanym (Osiedle Łomnickie). Obie będzie budowała firma Active Line z Lublina, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Budowa strefy przy ul. Okrężnej będzie kosztowała niespełna 88 tysięcy złotych. W ramach zadania przewiduje się m.in. montaż sześciu urządzeń do ćwiczeń, takich, jak tzw. narty biegówki, orbitrek, wyciąg górny, motyl, biegacz czy surfer. To nie wszystko. W ramach sprawnościowego placu zabaw dla dzieci wykonawca będzie musiał ustawić trampolinę ziemną, linarium o wysokości minimum 2,4 m oraz zestaw sprawnościowy – tzw. grzybki (5 szt.). Dodatkowo na miejscu będą ławki, stół na rowery i kilka urządzeń dla dzieci, jak tablica kółko-krzyżyk, stół do gier planszowych, itp.

Z kolei przy placu Różanym w ramach siłowni zewnętrznej powstanie urządzenie typu wyciskanie siedząc, wyciskanie górą, orbitrek, biegacz, motyl i wahadło. W ramach sprawnościowego placu zabaw dla dzieci wykonawca będzie musiał zamontować trampolinę ziemną, drabinkę poziomą, i małą ściankę wspinaczkową (1,9 m). Istniejąca huśtawka zostanie przeniesiona w inne miejsce.

Podobnie jak przy ul. Okrężnej, na placu Różanym zamontowane zostaną ławki, stojak rowerowy, stół do gier planszowych, tablicę kółko i krzyżyk. Będą też nowe nasadzenia. Budowa OSA w tej części miasta będzie kosztowała niecałe 93 tysiące złotych.

Wszystkie urządzenia będą stawiane na odpowiednio przygotowanej wcześniej nawierzchni. Budowa obu stref ma zakończyć się w drugiej połowie listopada.

Przedmiotowe zadanie jest dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej  w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym- Otwarte Strefy Aktywności.