Pasowanie pierwszoklasistów

Złożyli ślubowanie, a potem było pasowanie wielkim ołówkiem. Wcześniej musieli zdać test. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 zostali dzisiaj (piątek, 4 października) oficjalnie przyjęci do grona uczniów. Życzenia i gratulacje złożyli im m.in. dyrektor szkoły Beata Kozyra oraz Janusz Łyczko, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Będę starał się być uczniem dobrym i uczciwym. Będę strzegł honoru dobrego imienia szkoły – To fragment ślubowania, które wypowiedzieli uczniowie „dwójki” podczas piątkowego (4 października) pasowania. Spotkanie było bardzo uroczyste. Przybyli rodzice dzieci oraz władze miasta. Całość rozpoczęła się występem grupy tanecznej, złożonej z uczniów klas drugich i trzecich. I kiedy prowadzący poprosił wszystkich o powstanie, szykując się do najważniejszego momentu, scenę „przejęli” ósmoklasiści, którzy zrobili krótki test kandydatom na uczniów. Dzieci musiały odpowiedzieć na kilka pytań. Przeszły tę próbę śpiewająco i można było przystąpić do ślubowania. Po nim dyrektor szkoły B. Kozyra oraz zastępca prezydenta Jeleniej Góry Janusz Łyczko dokonali uroczystego pasowania pierwszoklasistów. Wcześniej ślubowanie złożyli także licznie zgromadzeni rodzice.

– To co osiągniecie tu przez osiem lat nauki, będzie procentowało w kolejnych latach, w szkole średniej, na studiach – zwrócił się do dzieci zastępca prezydenta Janusz Łuczko.

Na koniec świeżo upieczeni uczniowie zaśpiewali piosenki. W SP nr 2 w tym roku szkolnym uruchomiono cztery klasy pierwsze, w których jest ponad 90 uczniów. Pasowanie odbywa się w wielu szkołach Jeleniej Góry. W piątek (4 października) odbyło się także w SP nr 5, w sobotę odbędzie się w SP nr 11.


 

04.10.2019r.

Aktualizacja 7.10: w galerii zdjęcia z SP nr 2, SP nr 5 oraz SP nr 11.

Galeria: 

 

Kalendarz FB