Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Prezydent Miasta Jeleniej Góry przypomina, że na terenie Miasta funkcjonuje system nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej.

Od 1 stycznia 2019 roku istnieje możliwość skorzystania z dedykowanego portalu, za pomocą którego mogą Państwo umówić się na wybrany termin w celu skorzystania z porady prawnej:

https://jeleniagora.npp-24.pl/ lub telefonicznie 75-75-46-152

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Listę punktów pomocy prawnej i godziny funkcjonowania podajemy poniżej. Szersze informacje można znaleźć TUTAJ.