Spotkanie inauguracyjne władz Miasta Jelenia Góra

W poniedziałek 7.01.2019 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, odbyło się spotkanie noworoczne władz samorządowych miasta z przedstawicielami życia społeczno – gospodarczego , kultury i edukacji.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem artystycznym w wykonaniu Jacka Grondowego, Katarzyny Kasprzak (śpiew) i Mateusza Wójcika (akordeon). 

Po tej części gospodarz spotkania noworocznego- Prezydent Jeleniej  Góry Jerzy Łużniak w trakcie przemówienia skoncentrował się na kilku ważnych aspektach takich jak- inwestycje, pomoc społeczna, dialog z mieszkańcami czy planach na przyszłość. 

Następnym punktem programu było wręczenie nagród- te przyznane zostały już po raz 9.

W gronie wyróżnionych znaleźli się:

PMP

PMP (Producent Maszyn Papierniczych) to globalny dostawca technologii dla przemysłu papierniczego, obecny na rynku od ponad 160 lat. Firma z siedzibą główną w Jeleniej Górze, posiada 6 oddziałów w 4 krajach (Polska, USA, Chiny, Włochy). PMP to Polsko-Amerykańska korporacja oferująca najwyższej jakości produkty i usługi.

Firma otrzymuje nagrodę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry - "Firma Roku 2018" - za dynamiczny rozwój zaawansowanych technologii, promocję swoją oraz miasta Jelenia Góra na arenie międzynarodowej w tym za współpracę z miastem partnerskim Changzhou (czyt. Czangcu) w Chinach, za wzrost zatrudniania osób z wyższym wykształceniem.

Nagrodę odebrał Pan Bogdan Łada – Prezes PMP Group sp. z o.o.

 


Konstans – Grzegorz Stankiewicz

Firmę KONSTANS założył Grzegorz Stankiewicz w 2000 roku na bazie swoich doświadczeń zdobytych w Fabryce Dywanów KOWARY w sprzedaży wykładzin obiektowych na rynkach krajów bałtyckich, Ukrainy i Rosji. KONSTANS z siedzibą w Jeleniej Górze zajmuje się przede wszystkim dystrybucją i montażem specjalistycznych podłóg do intensywnego użytkowania. W roku 2003 firma otworzyła swój oddział we Wrocławiu. Oferowane produkty i usługi trafiają najczęściej do obiektów użyteczności publicznej (szkół, szpitali, domów pomocy społecznej itp.), wielkopowierzchniowych obiektów biurowych, hoteli, zakładów produkcyjnych i wiele innych. Firma eksportuje swoje produkty na rynki Czech i Niemiec. W roku 2013 firma rozpoczęła produkcję specjalistycznych podłóg sportowych w oparciu o swój autorski, przebadany przez Instytut Technologii Drewna, system podłogi sportowej powierzchniowo-sprężystej, co skutkowało wydzieleniem osobnej firmy KONSTANS Sp. z o.o. Spółki komandytowej. W 2015 r. KONSTANS rozbudowała swoja siedzibę w Jeleniej Górze o kolejny magazyn i powierzchnie biurowo-handlowe co zwiększyło powierzchnię obiektu do 1500 m2. W zeszłym roku wydzielono z działalności sprzedaż detaliczną i powstała WZORCOWNIA DRZWI I PANELI. Jeszcze w roku 2005 obroty firmy ledwo przekraczały milion złotych, żeby w roku 2018 zwiększyć obroty grupy dziesięciokrotnie. Obecnie sprzedaje i montuje ponad 90 tysięcy m2 pokryć podłogowych rocznie i ilość ta corocznie wzrasta. Jest to najlepszy wynik w branży na Dolnym Śląsku i jeden z lepszych w kraju.

Firma otrzymuje nagrodę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry - "Firma Roku 2018" - za dynamiczny rozwój firmy, rozwój inwestycji i promocję Jeleniej Góry.

Nagrodę odebrał Pan Grzegorz Stankiewicz – Prezes Firmy Konstans

 


 CODE TWO

CODETWO - Polska firma programistyczna. Istnieje od 2007 roku. Posiada 2 biura - w Jeleniej Górze i we Wrocławiu. Oprogramowanie CodeTwo jest obecnie wykorzystywane przez ponad 69 000 firm w 150 krajach świata, na 7 kontynentach. Klienci CodeTwo to m.in.: Facebook, UNICEF, Volkswagen, Shell i Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. CodeTwo to złoty partner Microsoft, zdobywca wielu nagród – m.in. Orzeł tygodnika Wprost, czy Najlepsze Nowe Spółki Dziennika Gazety Prawnej. Ale CodeTwo, to przede wszystkim marka rozpoznawalna na całym świecie przez ekspertów oraz użytkowników systemów biznesowych Microsoft.

Firma otrzymuje nagrodę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry - "Firma Roku 2018" - za dynamiczny rozwój, promocję swoją oraz miasta Jelenia Góra na arenie międzynarodowej, za permanentny wzrost zatrudniania osób z wyższym wykształceniem.

W imieniu właściciela Firmy, Pana Michała Bednarza, nagrodę odebrał Pan Szymon Szczęśniak - Dyrektor ds. Rozwoju.




 Nagrodę w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku otrzymała:

 

KARKONOSKA AKADEMIA AKTYWNYCH SENIORÓW

Misją Stowarzyszenia jest budowanie i kreowanie pozytywnego wizerunku seniorów oraz podnoszenie ich jakości życia poprzez aktywną integrację społeczną oraz uczestnictwo seniorów w zadaniach realizowanych przez Stowarzyszenie. Celami głównymi Stowarzyszenia są:

 

1. rozwój aktywności społecznej osób starszych, aktywizowania kapitału jakim dysponują osoby starsze – czyli wiedza i doświadczenie, dyspozycyjność i dojrzałość życiowa, umiejętności i wolny czas - poprzez włączenie seniorów w życie społeczne i publiczne Jeleniej Góry i regionu Karkonoszy,

2.Działalność na rzecz wspierania seniorów we wszystkich aspektach ich życia,

3.Działalność na rzecz wspierania środowiska osób niepełnosprawnych.


 

Jeleniogórzaninem roku został:

MIROSŁAW WIECZORKIEWICZ

Mirosław Wieczorkiewicz to 12-krotny Mistrz Świata weteranów w zapasach w stylu klasycznym, a od 2018 roku także mistrz świata w stylu wolnym.

Jeleniogórzanin, który swoją karierę zawodniczą rozpoczął w 1970 roku jako trzynastolatek w klubie Unia Racibórz. Po krótkim epizodzie na śląsku swoją karierę kontynuował w jeleniogórskim MZKS Karkonosze pod okiem Czesława Czerńca i Adama Bącala. W swoim dorobku popularny “Miruś” bo tak wołają na niego znajomi ma wiele tytułów, zarówno wywalczonych na macie w kraju jak I poza granicami Polski. Swój pierwszy start na Mistrzostwach Świata Weteranów rozpoczął w roku 2007 - w wieku 50 lat - i od razu z Węgier wrócił z brązowym medalem. Z kolei pierwsze złoto zawisło na szyi Mirosława Wieczorkiewicza rok później w rosyjskim Perm. Następne lata ta wywalczone pierwsze miejsca dwukrotnie w Belgradzie, Sejnajoki (Finlandia), Budapeszcie , Sarajewie, Raciborzu czy Atenach. Wyjazd na ostatnie zawody do USA był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jelenia Góra - co warte podkreślenia, nasz Mistrz w każdym wywiadzie potwierdza, że bardzo go to zmobilizowało do walki o najwyższe laury. 12-sto krotny mistrz świata weteranów nie zamierza szybko kończyć kariery sportowej. Jak przekonuje przed nim jeszcze wiele lat walki na macie.

Dzisiaj Mirosław Wieczorkiewicz to sędzia I klasy związkowej rangi regionalnej i ogólnopolskiej, ale przede wszystkim założyciel i trener zapasów w Jeleniogórskim Centrum Sportów Walki.

Nagrodę odebrał  Pan Mirosław Wieczorkiewicz

Zapis transmisji TV Strimeo

 

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB