Termy Cieplickie skończyły 5 lat

Termy Cieplickie oficjalnie uruchomione zostały 3 marca 2014 roku.

Tylko w pierwszym roku działalności obiekt ten odwiedziło 265 tysięcy gości przy zakładanym w studium wykonalności poziomie niespełna 200 tysięcy klientów.

Półmilionowy gość odwiedził Termy niemal równo po 21 miesiącach w grudniu 2015 roku a milionowy klient 5 lipca 2018.

Obecnie spółka może poszczycić się frekwencją na poziomie półtora miliona osób (stan na 25 lutego 2019)

Z okazji swoich okrągłych urodzin władze spółki wraz z pracownikami, w miniony piątek zorganizowały szereg atrakcji dla odwiedzających.

Oprócz promocyjnej ceny biletu , przygotowano pokaz kajakarstwa freestylowego w wykonaniu Zofii Tuły i Tomasza Czaplickiego a wszystkich gości częstowano okolicznościowym tortem (galeria poniżej)

Termy w liczbach:

Łączna powierzchnia lustra wody w Termach Cieplickich to prawie 1200 m2, a temperatura wody we wszystkich basenach wynosi od 27°C do 36°C

Uzupełnieniem oferty sportowo-rekreacyjnej jest strefa SPA Term Cieplickich, w której znajdują się: sauny (2 fińskie, 1 infrared, 1 parowa), 3 wanny jacuzzi, grota śnieżna i wytwornica lodu, strefa relaksu z leżankami oraz 2 gabinety masażu.

Sporym zainteresowaniem cieszy się również strefa funkcjonalna. Na parterze można skorzystać z siłowni oraz klatki do squasha a w sali wielofunkcyjnej na drugim piętrze odbywają się zajęcia fitness z instruktorami.

W Termach Cieplickich z powodzeniem od lat funkcjonuje Szkoła Pana Kropelki w której dzieci I młodzież (od 4 do 16 lat) mogą nauczyć się podstaw pływania

Inwestycja zrealizowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka a jej koszt przekroczył 60 milionów złotych