Uczniowie SP nr 10 złożyli ślubowanie

W Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze, zgodnie z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją, miała miejsce jedna z najpiękniejszych uroczystości szkolnych - pasowanie pierwszoklasistów (10 października).

77 uczniów klas pierwszych przystąpiło do ślubowania w obecności licznie zgromadzonych rodziców, babć i dziadków. Swoją obecnością uświetnili je: Jerzy Łużniak – Prezydent Jeleniej Góry, Wojciech Chadży – Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry, Anna Bałkowska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Ryszard Wach – Dyrektor Departamentu Edukacji oraz Paweł Domagała – Naczelnik Wydziału Finansowania i Zarządzania Oświatą.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 - Paweł Domagała witając zgromadzonych przytoczył słowa patronki szkoły, Marii Skłodowskiej-Curie: Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Właśnie tej wytrwałości i wiary w siebie oraz dobrych stopni i wielu radości życzył swoim podopiecznym, którzy rozpoczynają wielką przygodę, jaką jest nauka.

Do życzeń przyłączył się prezydent Jerzy Łużniak, który osobiście pasował wszystkich pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.

Starsze koleżanki i koledzy specjalnie dla świeżo upieczonych uczniów przygotowali program artystyczny. Z dwiema piosenkami wystąpił chór szkolny „Dziesiąteczki”, a swoją etiudę pt. „Zostań przyjacielem” zaprezentowali członkowie koła teatralnego „Epidemia”.

Rodzice nie kryli wzruszenia, po części oficjalnej razem z dziećmi i wychowawcami udali się do sal lekcyjnych gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

17.10.2019r.