W niedzielę komunikacją miejską za darmo

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę, 22 września obchodzimy w Jeleniej Górze Europejski Dzień Bez Samochodu i w związku z tym podróżowanie autobusami MZK będzie tego dnia bezpłatne dla wszystkich pasażerów. Dzień Bez Samochodu jest  zwieńczeniemEuropejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w którym Miasto Jelenia Góry uczestniczy już po raz kolejny. Odbywa się on co roku w dniach 16-22 września. W 2018 roku Dzień Bez Samochodu obchodziły 1153 miasta.

 

Hasło EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU w 2019 roku to „Chodź z nami!” Kampania zachęca do wybierania aktywnych form poruszania się lub łączenia chodzenia pieszo i jazdy na rowerze z transportem publicznym. 

Od czasu wprowadzenia w 2002 r. EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU jego oddziaływanie stale rośnie, zarówno w Europie, jak i na całym świecie. W 2018 roku kampania pobiła rekord frekwencji — w ciągu tygodnia wydarzenia zorganizowało 2792 miast i gmin z 54 krajów – w tym 160 polskich miast i gmin. Polska zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji światowej, wyprzedzając m.in. takie państwa jak Francja, Niemcy czy Rosja.

 

Kalendarz FB