Wydłużony termin przyjmowania ofert na Krakowską

Do 12 lutego został przedłużony termin przyjmowania ofert na przebudowę ulicy Krakowskiej wraz z budową parkingu w systemie „Park&Ride”. – Chcemy wyprzedzić swoimi działaniami rosnącą powoli popularność kolei i wpisać się równocześnie w program modernizacji prowadzonej przez PKP PLK, a mającej na celu pierwsze inwestycje prowadzące do rozwoju kolei aglomeracyjnej. Będziemy budować parking, by ci, którzy chcą skorzystać z kolei, mogli samochodami dojechać do stacji, wygodnie i bezpiecznie zaparkować, a w dalszą podróż udać się już pociągiem. To będzie parking dla 60 aut (w tym 8 stanowisk dla niepełnosprawnych), cała inwestycja będzie zakończona w połowie przyszłego roku, bo to spory zakres działań.

Przedłużenie terminu przyjmowania ofert wynika z relatywnie dużej liczby zapytań, skierowanych do UM przez potencjalnych oferentów, co w konsekwencji oznacza z reguły, że stawi się ich więcej i będzie można uzyskać lepsze ceny na przetargu.

Na pytanie: czy ten parking nie mógłby być większy? – pada odpowiedź: - oczywiście tak, ale…

Miasto wystąpiło do spółki PKP o przekazanie terenu pod budowę parkingu, co zwiększyłoby ogromnie możliwości parkowania i władze Jeleniej Góry zadeklarowały, że na przekazanym przez PKP terenie wybudują parking za pieniądze z miejskiej kasy. To wydawałoby się jest przede wszystkim interes dla rozmaitych spółek PKP, bo parking służyłby przecież pasażerom pociągów. PKP jednak odstąpić niepotrzebnego sobie terenu nie chce, a stawia sporo warunków organizacyjno-finansowych, których spełnienie oznacza kolejne wydatki Miasta, na kwotę ok. miliona złotych. Takiej kwoty z budżetu na ten cel nie można wyasygnować, więc póki władze Kolei nie zrewidują swojego stanowiska realizowany będzie tylko pomysł podstawowy i wspomniana inwestycja związana z modernizacją ulicy Krakowskiej.