Zmiany w taryfie MZK-w środę sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry

Określenie „zmiany w taryfie” kojarzą się z reguły z podwyżkami opłat, ale tym razem będzie całkiem inaczej – powiedział Jerzy Łużniak, Prezydent Jeleniej Góry. – Projekt bowiem przewiduje m.in. obniżenie granicy wieku, od którego emeryci będą mogli jeździć za darmo. W miejsce 75 lat będzie teraz obowiązywał wiek 70 lat. O ile radni nie zdecydują inaczej, to wprowadzona zostanie zasada bezpłatnych przejazdów dla dzieci, młodzieży i studentów, będą też inne udogodnienia. Wprawdzie te zmiany obciążą budżet Jeleniej Góry, ale będę stanowić istotną ulgę dla wielu rodzin.

Zmian i korekt będzie więcej – m.in. zostaną wydłużone okresy ważności tzw. biletów przesiadkowych. Bilet ważny do tej pory 45 min będzie ważny 60 min., ten sześćdziesięciominutowy ważny będzie 90 min. Być może uda się „przy okazji” obniżyć ceny niektórych biletów, jak na przykład biletu ulgowego, „przesiadkowego”, ważnego 30 min., który obecnie kosztuje 1,80 do kwoty 1,50 zł.

Szczegóły taryfy, jaka zostanie niebawem prowadzona będą opublikowane na stronie MZK, bo zmian jest na tyle dużo, że trudno je wszystkie opisać w innej formie.