Jelenia Góra na "Zimowym Narodowym" w Warszawie

W dniach 8-9 oraz 15-16 grudnia Miasto Jelenia Góra bierze udział w akcji promocyjnej "Zimowy Narodowy" w Warszawie.

Czujki tlenku węgla

Ponad 70 czujek tlenku węgla (bo taką oficjalną nazwę nosi urządzenie nazywane potocznie „czujką gazową” trafi do Jeleniogórzan już w najbliższym czasie.

Umowa na przebudowę ulicy Tabaki

Ten niezbyt długi (600 m) odcinek drogi jest ważny m.in. ze względu na położenie bezpośrednio w zapleczu Uzdrowiska Cieplice i charakter jej zabudowy mieszkaniowej.

Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki

Od 2015 roku wspólnie z Polskim Związkiem Koszykówki wspomagamy rozwój najmłodszych koszykarzy. Program SMOK działa przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportu.

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Zapraszamy mieszkańców Miasta Jelenia Góra do udziału w teście wiedzy dotyczącej tlenku węgla!

Umowa na budowę ronda podpisana

Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak i Ewa Meller-Wypych, prezes zarządu SPRD sp. z o.o. podpisali dziś umowę na budowę ronda u zbiegu ulic Lubańska/ Goduszyńska/ Trasa Czeska.

Ptasia grypa - Informacje dla hodowców - grudzień 2018

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu...

Rozbłysła Choinka

Jeleniogórzanie odpowiedzieli na zaproszenie i tłumnie przybyli na Plac Ratuszowy, gdzie wczoraj (6.12) o godz. 16:00 włączono oświetlenie ozdób świątecznych.

Sylwester bez pokazu fireshow

Prezydent Miasta, Jerzy Łużniak podjął decyzję o odstąpieniu od fajerwerków w trakcie koncertu sylwestrowego, który będzie organizowany 31.12. na Placu Ratuszowym. – Wielu mieszkańców postulowało taką właśnie decyzję

Dyplomy stypendialne Prezesa Rady Ministrów dla młodych jeleniogórzan

Wśród absolutnych prymusów i ogromnie zaangażowanych w naukę uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy odebrali tytuły i gratulacje od Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty, nie zabrakło młodych jeleniogórzan.

Rozpoczęły się już prace komisji stałych nowego składu Rady Miejskiej.

Kilka komisji już zdążyło zapoznać się z projektem budżetu Miasta na 2019 r., w którym najpoważniejsza kwota wydatków dotyczy oświaty. Corocznie oświata pochłania największą część budżetu, w przyszłym roku szacuje się, że wyniesie to ok. 170 mln zł.

p w ś c p s n

podatki od nieruchomości 2019
Human Smart Cities
jbo baner
Baner - Pomiary meteorologiczne

PodatkiDofinansowanie do ogrzewaniaRozkład jazdyCo zrobić z odpadami?