AKCJA SEGREGACJA - zapraszamy na sobotni festyn

Zapraszamy 15 sierpnia br. na jeleniogórski Plac Ratuszowy, gdzie odbędzie się festyn rodzinny AKCJA SEGREGACJA! Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 12:00. Połączymy miłe z pożytecznym i spróbujemy nauczyć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących segregacji odpadów.

Podczas festynu zaplanowano wiele atrakcji oraz działań informacyjnych związanych z segregowaniem śmieci. W nagrodę za przyniesione elektroodpady będziemy wydawać kwiaty doniczkowe (liczba ograniczona - do wyczerpania zapasów) dla młodszych i starszych przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy o segregacji, który zakończy budowanie przedmiotów z odpadów. Także dla najmłodszych przewidziano liczne atrakcje:  występ Teatru DUET z bajką, gry, zabawy oraz malowanie twarzy.

Na placu pojawią się wielokomorowe śmieciarki oraz mobilny PSZOK, do którego mieszkańcy będą mogli oddać odpady problemowe.

W trakcie mobilnej zbiórki przyjmowane będą następujące frakcje odpadów komunalnych, powstających na terenie Miasta Jelenia Góra m.in.:

- leki,

- farby, tusze, kleje, żywice, lepiszcze,

- opakowania po środkach ochrony roślin, środki ochrony roślin,

- kwasy, alkalia, rozpuszczalniki,

- detergenty,

- oleje silnikowe, przekładniowe, smarowe,

- baterie i akumulatory,

- zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne,

- urządzenia zawierające freony,

- lampy fluorescencyjne,

- opady zawierające rtęć,

- oleje i tłuszcze jadalne.

Organizatorem festynu jest MIASTO JELENIA GÓRA I TELEWIZJA DAMI.